Kırşehir'de Cumhuriyetimizin 100.'ncü yılı 29 Ekim kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi.

“Cumhuriyet Yürüyüşü” bugün saat 12.00'de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi önünde kalabalık bir halk topluluğunun katılımı ile başladı.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı  Ünsal, iş yerleri fırtınada  hasar gören esnafla görüştü AK Parti Kırşehir İl Başkanı Ünsal, iş yerleri fırtınada hasar gören esnafla görüştü

Vali H. Mete Buhara, Milletvekilleri Necmettin Erkan ve Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sadık Gülecen, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadal, AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, CHP İl Başkanı İsa Şahin, MHP İl Başkanı Arif Kılıç başta olmak üzere daire müdürleri, oda ve dernek başkanları ile kalabalık bir halk topluluğu katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşü’nde katılımcılar Türk Bayraklarıyla Cacabey Meydanı'na kadar yürüdü.

Saat 13.00'de Atatürk Anıtı'na Vali H. Mete Buhara ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu çelenkler sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Atatürk'ün sesiyle halka hitap konuşmaları ve sinevizyon gösterisinin ardından vatandaşlar hep birlikte gençlik marşını söyleyerek dağıldı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)