Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 10 bin 843 kişiye toplam 7 milyon 832 bin liralık nakdi yardım yapıldığı bildirildi.

Vakıf tarafından ayrıca 3.300 kişiye 3.300 ton kömür desteği sağlanıyor.

Kırşehir Belediyesi halk ekmeği 5 lira oldu Kırşehir Belediyesi halk ekmeği 5 lira oldu

Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın Vefa Yaşlı Bakım Projesi kapsamında 200 yaşlı ve engelli ailenin ev temizliği ve kişisel bakım hizmetleri de sürdürülüyor.

Kırşehir Valiliği’nce 2023 yılında kurularak faaliyete başlayan Kayabaşı ve Yenice Aile Destek Merkezlerinin kursiyerlerin psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimlerini sağlamaya yönelik faaliyetlerinin sürdüğü, kadınlarımızın çocuklarına kreş imkânı da sağlayan bu merkezlerde düzenlenen kurslar sayesinde kadınlarımızın üretken bireyler haline gelerek aile bütçelerine katkı sağlanıyor.

Bu arada ilimizde ki kurumlarca şehit aileleri ve gazilerimize yönelik 2023 yılı içerisinde toplam 1.574 ziyaret gerçekleştirildiği, Şehit Ahmet Tozluklu Şehitliği’nin çevre düzenlemesinin yeniden revize edildiği, Kırşehir Valiliği’nce oluşturulan ve 1.000 vatandaşımıza hizmet verecek kapasiteye sahip Aşevi sayesinde evde tek başına yaşayan yaşlılarımız, engelli bireyler ve hastalıkları sebebiyle evde yemek yapacak durumu olmayan vatandaşlarımıza haftanın 5 günü 3 çeşit sıcak yemek çıkarılarak evlerine teslim edilmekte olduğu, Merkez ilçede 14 mahallede ve Özbağ Beldemizde yürütülen bu hizmetin ilçelerimizde de uygulanması için gerekli proje hazırlığının sürdüğü bildirildi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)