3 gün boyunca süren 5x5 Sokak Futbolu sona erdi

Kırşehir Yıldızları şampiyon oldu

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 22-24 Mayıs tarihleri arasında 2 No’lu Sentetik sahasında gerçekleştirdiği ve Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü, Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi,  Akpınarspor ve Gençlikspor takımlarının katılımıyla gerçekleştirilen ve 3 gün boyunca süren ‘Sokaklar Bizim 5x5 Futbol Turnuvası’ Cuma günü oynanan maçların ardından sona erdi

Sokak futbolu 5x5’in şampiyonu oynadığı 3 maçın 3’ünü kazanan Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü oldu.

Şampiyon olan Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü ile turnuvayı 2’nci sırada bitiren Abdulkadir Özcan Spor Kulübü gruplarda ilimizi temsil edecek. 4’lü turnuvayı 3’üncü sırada Akpınarspor, Gençlikspor ise 4’üncü oldu.

22 Mayıs Çarşamba günü 4 takımla başlayan ‘Sokaklar Bizim 5x5 Futbol Turnuvası’ 3 gün boyunca 2 No’lu Sentetik sahasında birbirinden zorlu oynanan 6 karşılaşmayla sona erdi.

U11 Ligi’nde dev maç, ‘Minik Kramponlar-Yabanlıspor’ U11 Ligi’nde dev maç, ‘Minik Kramponlar-Yabanlıspor’

Turnuvayı oynadığı 3 maçın 3’ünü de kazanarak 9 puanla lider bitiren Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü şampiyon olarak tamamladı.

Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü ilk maçında Abdulkadir Özcan Spor Kulübü’nü 8-2’lik skorla mağlup ederek galibiyetle başlarken, 2’nci maçında Akpınarspor Kulübü’nü 5-2 ve son günde Gençlikspor’u 7-2 mağlup ederek turnuvayı yenilgisiz şampiyon tamamladı.

Müsabakaların ardından ödül törenine geçildi.

3’te 3 yaparak yenilgisiz şampiyon olan Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü’ne madalyasını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Futbol Antrenörü Murat Uyumsal verdi.

Şampiyonayı 2’nci sırada tamamlayarak gruplara gitmeye hak kazanan 2’nci takım olan Abdulkadir Özcan Spor Kulübü’ne Madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Fitness Antrenörü Veysel Genç takdim etti.

5x5’te 3’üncü olan Akpınar Spor Kulübüne de madalyasını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Futbol Antrenörü Murat Uyumsal verdi.

Takımlar daha sonra günün anısına 2 No’lu Sentetik Sahasında günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü