Ayşe Ünaldı vefat etti Ayşe Ünaldı vefat etti

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin 2023-2024 eğitim öğretim yılı mezuniyet programı coşkulu bir kalabalıkla ve çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.
Gerçekleşen mezuniyet programında Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı'nın yaptığı konuşma düzenlenen programa damgasını vurdu. Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı'nın yaptığı konuşma ve konuşma esnasında tüm öğrencilere sorduğu soru herkesin tüylerini diken diken yaparken boğazları da düğümledi.
Kendisinin de mezuniyetinden sonra babasının sorduğu soru olan "Vatana olan borcunu nasıl ödeyeceksin?" sorusunu tüm Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerine soran Vali Yardımcısı Balcı, konuşması sonrası dakikalarca alkışlandı.
Yaşanan bu olayı sosyal medya hesabından anlatan Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, yaşanan konuşmadan gurur duyduklarını ifade ederek, "Vatan Millet sevdalısı  insanın, büyüklüğü mevki ve makam ile değil! Söylemi ile eyleminin mütevazi olarak bütünlük arzetmesidir.
Polis Özel Harekat'ın 30 kişilik ilk kurucularından PÖH Polis Memuru Şükrü Balcı'nın oğlu vatan millet sevdalısı Sayın Alper Balcı baba mesleği gereği Siirt’de, Diyarbakır’da, Van’da okuyunca 2005-2006 yıllarında Hakkari Çukurca'da vatani görevini ifa etmiş, terörün ne olduğunu çok iyi bildiğinden kaymakamlık görevinde bu işin icabı terörle mücadele kaderi oluyor. 2016 Ocak ayında "Vatanın her karış toprağını kutsal bilerek" Ürgüp Kaymakamı olduğu sırada gönüllü olarak dilekçe vererek Şırnak vali yardımcısı olarak ataması yapılmış, 6 ay boyunca Hendek - Barikat olaylarında Şırnak Merkez, Cizre ve Beytüşşebap ilçelerinde operasyonlara katılan PÖH ve JÖH birimleri ile birlikte birebir operasyonlarda yanlarında bulunarak PÖH ve JÖH camiasının gönlünde taht kurmuştur. 
Hendek - Barikat olaylarında birebir bizlerle birlikte sahada olup bilhassa Cizre'de lojistik destek bakımından ne kadar eksik istirahatli personellerin yatacak yer sorunu, banyo sorunu, yemek ihtiyaçları gibi ihtiyaçlar varsa hepsini tamamlamıştır. Bu arada 15 Temmuz Darbe girişimindeki Şehitlerimizden  Şehit Meriç Alemdar, Fikret Metin Öztürk ve Bülent Yurtseven ile birebir görüştüğünden  olay sonrası çok etkilenip yüreğinin yandığını basın açıklamasında ve oradaki kader arkadaşlarımızdan duymuştuk.
Bizim derdimiz sadece vatan millet sevdasıdır. Bu sevdamızı dert edinmiş, her kim olursa ayaklarının altına paspas olmayı "şeref" sayarız. Bu saikle deriz ki; vatanı, milleti ve değerlerini kim yüceltecekse Rabbim o'na fırsat versin başımıza bey, gönlümüze sürur, yolumuza yoldaş eylesin.. Ağzına yüreğine sağlık Sayın Valim Allah yolunu açık etsin inşallah" ifadelerine yer verdi. 

Muhabir: Fahrettin Toker