Mustafa Yılmaz ile Ahmet Sarı başkanlık için yarışacak…

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim zamanı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan genel kurulu Cumartesi günü gerçekleştirilecek. 3 yıldır başkanlık görevini yürüten Mustafa Yılmaz ile işadamı Ahmet Sarı seçimlerde başkanlık için yarışacak.

Mevcut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olan ve bu seçimde başkanlığa aday olan Mustafa Yılmaz, hem üyelerini, hem de tüm Kırşehir halkını 19 Kasım 2022 Cumartesi gerçekleşecek olan genel kurula davet etti.

Genel kurulun birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini dileyen Başkan Mustafa Yılmaz,  “Bilindiği üzere Ticaret ve Sanayi Odaları anayasamızın 135. Maddesine göre; Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları; belli bir mesleğe mensup olanların müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, meslek mensuplarının birbirleri ile ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak üzere meslek disiplini ve ahlâkını korumak maksadı ile kanunla kurulan ve organları kendi üyeleri tarafından kanunda gösterilen usullere göre yargı gözetimi altında, gizli oyla seçilen kamu tüzel kişilikleridir. Bu bağlamda demokratik yönetimin vazgeçilmez bir gerekliliği neticesinde Türkiye’nin en eski odalarından ve ilimizin en büyük sivil toplum örgütlerinden olan Odamızda 4 yılda bir yapılan olağan seçim heyecanını Cumartesi günü hep birlikte yaşayacağız. Odamızda faaliyet gösteren 12 meslek grubu içerisinde seçilme yeterliliğini kazanmış üyelerimizde kayıtlı oldukları gruplarında meslektaşlarını temsil edebilmek adına tatlı bir yarışa gireceklerdir. Grubunda seçilerek meclis üyesi olan üyelerimiz tamamen gönüllülük esasına dayanan, hiçbir maddi getirisi olmayan ve yeri geldiğinde işlerinden, ailelerinden feragat ederek şehrimize hizmet edebilme gayretinin tatlı hazzını yaşayacaktır. Ben de şahsım adına yukarıdaki duygu düşüncelerle, yine hem meslek grubumdan meclis üyeliğine, hem de 3 yıldır büyük bir onurla yürüttüğüm Yönetim Kurulu Başkanlığına adayım.  Tüm adaylarımıza başarılar diler sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde bir seçim olmasını gönülden temenni ederim” ifadelerini kullandı.

YILMAZ: “KIRŞEHİR'İN SANAYİ VE TİCARETİNİN GELİŞMESİ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ''

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüten, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile herkesin sevgi ve saygısını kazanan Mustafa Yılmaz, 4 yıllık görev süresi içinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini de açıkladı.

Ekibiyle birlikte göreve gelirken verdikleri bütün vaatleri yerine getirmenin gönül rahatlığı içinde olduklarını, Kırşehir’in sanayi ve ticaret alanında layık olduğu yere gelmesi için üzerine düşün bütün görevleri yapmaya çalıştığını belirten ve “Kırşehir'in Sanayi ve Ticaretinin gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz'' diyen Başkan Mustafa Yılmaz, “19 Kasım’da yapılacak seçimlerde ekibimizle birlikte birçok projemizle çıkıyoruz. Çünkü bizim projelerimiz ayağa yere basan projelerdir. Bugüne kadar yaptıklarımız da ortada. İnşallah üyelerimizin desteğiyle yeniden seçilirsek daha çok projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

AHMET SARI “VAATLERİMİZİ MUTLAKA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Ahmet Sarı da Cumartesi günü yapılacak seçimlerin birlik ve beraberlik içerisinde geçmesi dileğinde bulundu.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki Endüstri Meslek Lisesi ve Turizm Otelcilik Lisesi’ni daha aktif hale getireceklerini, Organize Sanayi Bölgesi ile ve Kılıçözü Sanayi Sitesinin Genişletilmesini sağlayacaklarını belirten Ahmet Sarı, ayrıca TOBB Üniversitesinin bir bölümünün de Kırşehir'e kurulması için çaba harcayacaklarını, Kayseri yolu üzerinde bulunan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na ait arsaya da fuar ve kongre merkezini yapacaklarını söyledi.

Ahmet Sarı, açıklamasında şunları ifade etti:

“2 bin 200 üyesine en iyi şekilde hizmet vermek ilk amacımız. Bu çatı kuruluşumuzun fiziki alanlarını genişleterek üyelerimize en iyi şekilde hizmete hazır hale gelecek. Kayseri yolunda 11 bin 300 kare alanımız var. Odamız bünyesine Hazineden tahsis edilmiş bir arazi.  Buraya fuar alanı ve hizmet binası yapmayı planlıyoruz. TOBB'un odamıza tahsis ettiği ve yönetimini odamıza devir ettiği Endüstri Meslek Lisesi ve Turizm Otelcilik Lisesi’ni var. Bizim en değerli yatırımımız çocuklarımızdır. Ara eleman sorunu çözümü için bize tahsis edildi. Bu yönetimle meslek lisesini aktif edeceğiz. Organize Sanayi Bölgesi ile Kılıçözü sanayi sitemizde odamıza mensup firmalarımız var. Organize Sanayi Bölgemizin bir genişletme talebimiz var. Ala bugüne kadar ne yazık ki bunu şekilde çözemedik. Bunu bir araya gelerek bir türlü çözemedik. Bu sorun Bir kişi ile mi değişecek. Evet değişecek. 2 Meclis Üyesi adayımızla bu yola çıktık. Odamız bünyesinde 12 meslek grubundan 28 Meclis üyesi adayımızla yola çıktık. Kazanırsak 4 yılımızı, belediye ve siyasilerle birlikte hareket ederek, yan yana gelerek hem Organize Sanayi Bölgemizi, hem de Kılıçözü Sanayi Sitemizi büyütmek için çalışacağız. Kadın girişimciler kurulu var. Kadın girişimcilerimizin yönetimine müdahil olacağız.  İş vaadi bizim tarzımız değil. Önce kendi işimizi yapacağız. Önce vaadler sonra uygulama. Vaadlerimizde ısrarcı olacağız ve bunları mutlaka hayata geçireceğiz. Biz bu yola çıkarken Siyasi otoritenin ve gölgenin altında değiliz. 28 meclis üyesi oluştururken kendi alanında başarılı ve her biri başarılı, belli bir vizyona sahip arkadaşlarımızı göreve çağırdık. Mozaik bir yapımız var ve odaya siyaset taşımayacağız. Ama hiçbiri odaya siyaset taşımama sözü ile bizimle birlikteler. Vaatlerimizde ısrarcı olacağız ve bunları mutlaka hayata geçireceğiz.”

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın Cumartesi günü yapılacak seçimlerinde 12 grupta 28 Meclis üyesi belirlenecek ve seçimlerde seçme ve seçilme hakkına haiz 1453 üye oy kullanacak.  Seçilecek 28 kişi 26 Kasım Cumartesi günü yine Seçim Kurulu gözetiminde 7 kişilik yönetim kurulu asıl, 7 kişilik yedek yönetim kurulu üyesini seçecek. Seçilecek Başkan’ın yanında bir de üst kurul delegesi ile 6 disiplin kurulu asıl, 6 disiplin kurulu yedek üyesi belirlenecek. (HABER: BEYHAN BALLI)

“KIRŞEHİR'DE BANKALARDA BULUNAN MEVDUAT İLE 1000 FABRİKA YAPILABİLİR” “KIRŞEHİR'DE BANKALARDA BULUNAN MEVDUAT İLE 1000 FABRİKA YAPILABİLİR”