Kafe, lokanta, restoran, pastane gibi işletmelerde fiyat listesinin masalarda ve giriş kapılarında görünecek şekilde bulunması zorunlu hale getirildi.

Ticaret Bakanlığının Resmi Gazetede yayınladığı yönetmeliğe göre, 1 Ocak 2024 tarihi itibariyle yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerlerinin, iş yerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılması, takılması veya konulması gerekiyor.

Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri de kafe, lokanta, restoran, pastane gibi işletmelerdeki fiyat listelerine yönelik denetim yaptı.

Bu kapsamda, Ticaret İl Müdürü İsmail Güner öncülüğündeki heyet tarafından İlimiz merkezde faaliyet gösteren ve yemek hizmeti sunan işletmelerde denetimde bulunarak gerekli uyarıları yaparlarken; denetimlerin düzenli aralıklarla ve sürekli olarak devam edeceği bildirildi. (HABER MERKEZİ)

Kırşehir İl İstihdam ve Mesleki  Eğitim Kurulu Olağanüstü Toplandı Kırşehir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağanüstü Toplandı