Kırşehir’de terör örgütü PKK ile İsrail protesto edildi.

Kırşehir Kudüs Platformu üyeleri, "Şehitlerimize rahmet, teröre ve siyonizme lanet" ve "Gazze'de acil ateşkes çağrısı" eylemi yaptı.

Cacabey Meydanı'nda toplanan platform üyeleri ile vatandaşlar, Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 asker ve Gazze'deki mazlumlar için gıyabi cenaze namazı kılıp dua etti.

Müstakil evde çıkan yangın söndürüldü Müstakil evde çıkan yangın söndürüldü

Vatandaşlar, Türk ve Filistin bayrakları taşıdı, "Kahrolsun İsrail, Siyonizim" ve "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı attı.

Grup adına konuşan TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi Abdullah İnce, dün teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

İnce, "Terörü ve teröristleri lanetliyoruz. Memleketimize kast eden hainler, kirli emellerine asla ulaşamayacaklar. Teröristlerin arkasındaki şer odakları tüm insanlığı tehdit etmektedir. Terör örgütlerini destekleyenlerle Gazze'de soykırım yapanlar aynıdır. İnsanlık tarihi boyunca yaşanan zulümlerin en büyüklerinden birini yaşıyoruz. Yaşananlar bölgemizi ve tüm insanlığı tehdit etmektedir." diye konuştu. KIRŞEHİR (AA)