Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri ramazan ayı nedeniyle gıda üretimi ve satışı yerlerine yönelik denetim ve kontrollerini arttırdı.

                Ramazan ayının devam ettiği bu günlerde Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün rutin gıda denetimlerinin yanında Ramazan ayında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlere de hız verildi.

Özellikle Ramazan ayı nedeniyle tüketim alışkanlıklarında oluşacak değişiklikler dikkate  alınarak tüketimi artması özellikle pastacılık ürünleri ve tatlılar, un ve unlu mamuller, ekmek, şeker ve şekerli mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri vb. üretimini/satışını yapan işletmelerin ürettiği ürünlerin kontrollerine ağırlık veriyor.

“Bayram, bizlere barış,  huzur ve mutluluk getirsin” “Bayram, bizlere barış, huzur ve mutluluk getirsin”

Gıda hareketliliğinin arttığı Ramazan ayı boyunca vatandaşların karşılaştıkları sorunları ALO GIDA 174 hattını arayarak bildirmeleri istenirken, Ramazan ayı öncesinde olduğu gibi Ramazan ayı içinde de gıda denetimleri büyük bir hassasiyetle devam edeceği bildirildi.

Bu arada "Ramazan Paketi" adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satışının yapıldığı işyerlerine yönelik denetimlerde paket içeriğinde bulunan gıdaların son tüketim tarihi ve etiket bilgileri kontrol edilmesi isteniyor. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)