Kırşehir Tarım Müdürü Seçen, enkazda kalan hayvanları kurtarma çalışmalarına katıldı

 

Deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta 113 ton yem depremzedelere dağıtıldı

Depremden etkilenen kırsal bölgelerde enkaz altında kalan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için mücadele aralıksız devam ediyor.

Milli Eğitim’in mutfak ekibi Hatay’da yemek ikramına devam ediyor Milli Eğitim’in mutfak ekibi Hatay’da yemek ikramına devam ediyor

            Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesine koordinatör olarak görevlendirilen İl Müdürü Duran Seçen ve personelleri depremde enkazında kalan büyükbaş ve küçükbaş hayvanları kurtarma çalışmalarına katıldı.

113 TON YEM DEPREM BÖLGESİNDE DAĞITILDI

            Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Kırşehir ve Boztepe ilçesinde Hayvancılık yapan üreticileri, çiftçiler ve Ticaret Borsası tarafından temin edilen4 tır 105 ton yem ve yine Mucur ilçe Müdürlüğü koordinasyonunda çiftçilerden 2 kamyonetle toplanan 8 ton yem olmak üzere toplam 113 ton yem deprem bölgesi Kahramanmaraş’a gönderildi. Türkoğlu ilçesinde koordinatör olarak görev yapan Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen ve personelleri tarafından bölgede hayvancılık yapan vatandaşlara dağıtıldı.

            Bu arada Tarım ve Orman Bakanlığı depremden etkilenen 11 ilimizde, hayvancılık yapan çiftçilerimizin zararı ayni olarak karşılanacağını açıkladı. Bu kapsamda; büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerimizin telef olan hayvanlarının adedi kadar büyükbaş ve küçükbaş hayvan, kanatlı hayvan yetiştiricilerimizin telef olan kanatlı hayvanlarının adedi kadar kanatlı hayvan, arıcılarımızın zarar gören kovanlarının adedi kadar da arılı kovanları Bakanlığımızca bedelsiz olarak tedarik edilecek.  Ayrıca 11 ildeki 12 bin arıcımızın 1 milyon 483 bin kovanı için acil şeker ihtiyacı da ivedilikle karşılanacak.

(HABER: CEMRE BAYRAM)