Kırşehirli şehit aileleri, Şehit Aileleri Kafkas Ordusunun İzinde projesi kapsamında Azerbaycan’daki şehitleri anmak üzere Bakü’ye gitti. Aileler Azerbaycan büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı ile bir araya geldi.

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği tarafından hazırlanan 'Şehit Aileleri Kafkas Ordusunun İzinde' projesi kapsamında 15 şehit ailesi Azerbaycan ziyareti gerçekleştirdi. Azerbaycan Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı, şehit ailelerini büyükelçilikte ağırladı. Büyükelçi Bağcı, şehit ailelerini Azerbaycan'da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan ise, "Ecdadımıza sahip çıkarak gelecek nesillere bu değerlerimizi aktarmamız gerekiyor. Bu amaçla ailelerimizle birlikte can kardeşlerimizi ziyaret ediyoruz. Büyükelçimiz ile Türkiye – Azerbaycan ilişkileri açısından çok manidar ve anlamlı bir görüşme oldu. Büyükelçimize nazik daveti için teşekkür ediyor, can bağımızın ebedi olmasını diliyorum." dedi.

“HİÇ KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR” “HİÇ KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR”

Ziyarete Azerbaycan Ragional Hukuki ve İktisadi Maariflendirme İçtimai Birliği Başkanı Arzu Bağırova ve yönetimi de katıldı.

YAPILAN PROJE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Gerçekleşen buluşmayla ilgili görüşlerini belirten Başkan Kılıçaslan, "Azerbaycan Bakü Büyükelçimiz Doç. Dr. Sayın Cahit Bağcı ve hanımefendi Şehit ailelerimizi ve Paydaşımız Ragional Hukuki ve İktisadi Maariflendirme İçtimai Birliği Başkanı Arzu Bağırova ve yönetimini Büyükelçilik binasında ağırlayarak resepsiyon programı düzenledi.

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak hazırladığımız" Şehit Aileleri Kafkas Ordusunun İzinde" Projesinin bugünki ev sahipliğini üstlenen Azerbaycan Bakü Büyükelçimiz Doç. Dr. Sayın Cahit Bağcı ve kıymetli eşi Şehit Ailelerimiz onuruna Büyükelçilikte resepsiyon verdi. Kıymetli görüş ve düşünceleri ile hem şehit ailelerimizi hem de proje ortağımız olan Ragional Hukuki ve İktisadi Maariflendirme İçtimai Birliği Başkanı ve yönetimini karşılıklı olarak yapılan bu projeyi tebrik etti. Benzer projelerin çoğalmasını ve devamını getirilmesi temennisinde bulundu.

Bu vesile ile Projemizi yürütmemizi ve değerli Büyükelçimizle görüşmemizi sağlayan İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Akın'a, Kırşehir Valimiz Sayın Hüdayar Mete Buhara'ya ve AK Parti Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Necmettin Erkan'a sonsuz teşekkürler ediyoruz" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker