1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında OSB Teknik Kolejinde afet farkındalık eğitimi, deprem anı uygulaması, tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü koordinesinde MEB AKUB, UMKE, İtfaiye ve 112 Ekibinin katılım sağladığı tatbikata, Vali Yardımcısı Alper Balcı, İl AFAD Müdürün Uğur Olgun, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yasin Gülşen ve OSB Teknik Koleji Müdürü Filiz Şimşek katılım sağladı.

Deprem başta olmak üzere afetlere hazırlıklı olunması için AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda tüm kurum ve kuruluşlar ile çalışmalarını sürdürüyor.

Kırşehir'de ağıla giren kurtlar hayvanları telef etti Kırşehir'de ağıla giren kurtlar hayvanları telef etti

Vatandaşların alması gereken bireysel önlemlere ise 1-7 Mart Deprem Haftası ile dikkat çekiliyor.  Depremlerdeki kayıpların bir daha yaşanmamasında, kamu kurumlarının aldığı önlemlerin yanı sıra vatandaşların alacağı tedbirler de büyük önem taşırken,  depreme karşı kamunun, üniversitelerin, STK’ların ve özel sektörün yaptığı çalışmaları, vatandaşların bireysel gayretleri tamamlıyor. Bu nedenle AFAD Müdürlüğü, Deprem Haftası’nda vatandaşlara kendi risklerini azaltmaları, kendi hazırlıklarını yapmaları çağrısında bulunuyor.

Bu kapsamda İl AFAD Müdürlüğü ilimiz genelinde tüm vatandaşlarımızı kapsayan afet farkındalık, ilkyardım, psikososyal destek, tahliye, yangın eğitim ve tatbikatlarının yanı sıra AFAD gönüllülerimize yönelik temel ve destek AFAD gönüllüsü eğitimleri vermektedir. Afetlere hazır ve dirençli bir Kırşehir için eğitimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. (HABER MERKEZİ)