SALON: Kındam Spor Salonu (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Murat Yağlı**, Osman Köksaldı**

MASA HAKEMİ: Mustafa Sarısakal**

KIRŞEHİR OSB: Duygu Nur Kaygusuz**, Nisa Nur Kaygusuz**, Aleyna Bodur**, Sıla Biçer**, Hatice Çal**, Medine Yücesan**

FATMATÜZ ZEHRA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ: Rabia Çetin**, Sıla Bektaş**, Rümeysa Daşdelen**, Rukiye Çimen**, Yağmur Can**, Zeynep Gül Tahan**, Rümeysa Duran**

İLK YARI SONUCU: 1-0 (Kırşehir OSB)

MAÇ SONUCU: 3-1 (Kırşehir OSB)

GOLLER: Nisa Nur Kaygusuz (3) (Kırşehir OSB), Rukiye Çimen (Fatmatüz Zehra)

OKUL sporları faaliyet raporunda yer alan liselerarası genç kızlar futsalda 2.günün açılış maçında A grubunda mücadele eden iki ekip Kırşehir OSB ile Fatmatüz Zehra karşı karşıya geldi. İlk maçında Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni 3-2’lik skorla mağlup ederek gruptan çıkma adına önemli bir galibiyet alan Kırşehir OSB, 2.maçında karşılaştığı Fatmatüz Zehra’yı Nisa Nur Kaygusuz’un golleriyle 3-1 mağlup ederek A Grubu’ndan lider olarak adını yarı finale yazdırdı.

Kındam spor salonunda oynanan ve Murat Yağlı ile Osman Köksaldı’nın birlikte yönettiği maç karşılıklı ataklar şeklinde geçerken, karşılaşmanın bitimine saniyeler kala Kırşehir OSB’nin golcü oyuncusu Nisa Nur Kaygusuz’un attığı golle soyunma odasına 1-0 önde girdi.

Karşılaşmanın 2.yarısında ataklarını sıklaştıran Kırşehir OSB, Nisa Nur’un golüyle skoru 2-0 yaparken, Fatmatüz Zehra ise bu gole Rukiye Çimen ile cevap vererek skoru 2-1’e getirip farkı 1’e indirdi.

Ömer Halis Demir, durdurulamıyor: 3-0 Ömer Halis Demir, durdurulamıyor: 3-0

Yediği golün şokunu üzerinden çabuk atan Kırşehir OSB, Nisa Nur Kaygusuz’un 3 golüyle maçtan 3-1’lik skorla galip ayrılarak adını lider olarak yarı finale yazdırdı.

Gruptan çıkacak olan 2.takımı belirleyecek olan karşılaşmada Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Fatmatüz Zehra karşılaşacak. Yenen takım adını yarı finale yazdıracak. Karşılaşma saat 11.00’da Kındam Spor Salonu’nda oynanacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)