Vali H. Mete Buhara başkanlığında gerçekleştirilen Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi ili ilgili yürütülen süreç değerlendirildi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ve Müteşebbis Heyet Toplantısında Organize Sanayi Bölgesi’nin genişleme çalışmalarının son durumu alındı ve ardından gündem maddeleri görüşüldü.

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin 1400 dönüm genişletilmesi çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması için yoğun çaba harcayan Vali Buhara, “Organize Sanayi Bölgesi’ndeki genişletme çalışmalarını biran önce sonuçlandırıp, yatırımcılarımızın hizmetine sunmak için çalışıyoruz. 1400 dönümlük ek OSB yerini aldık. Zemin etüt ve haritalama yapıldı. İlgili yerlere gönderdik. Bakanlıklar onay verdi. Kamulaştırma yapmadan tahsis yapmamız gerekiyor. OSB genişleme sürecinde. 2 tane cam firması gelecek. Birisi 600 kişi, diğeri 300 kişi istihdam edecek. Bu yatırım yapacak müteşebbislerimiz hem Kırşehir’de istihdamı arttıracak, hem de ilimiz ve ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Artık hepimiz zihin bariyerlerimizi aşacağız. Kırşehir 26 ilin geçiş güzergâhı, 3 ayrı ulaşım ağı var, 3 havaalanına ulaşım 2-3 saat. Mersine 3 saat, Başkent’e 2 saat mesafedeyiz. Çok büyük avantajlarımız var. Ben inanıyorum ki Kırşehir Organize Sanayi bölgesi yatırımcılarla dolup taşacak. İnanmazsak bir şey olmaz burada büyük bir potansiyel var. Ben inanıyorum ki bir gün herkes Kırşehir'e gelmek için sıraya girecek. Benim birinci işim, istihdamı arttırmak. Küçük olsun benim olsun mantığıyla hareket edersek hiçbir alanda başarılı olamayız ve burada da bir şey olmaz. Valilik olarak öyle bir yol tutalım ki herkes bu yolda ilerlesin” ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Finansal Hizmetler Güven Endeksi şubatta yükseldi Finansal Hizmetler Güven Endeksi şubatta yükseldi