Kırşehir İl Müftülüğü tarafından okullara "Diyanet Yayınları Köşesi" oluşturuldu. Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları organizesinde gerçekleştirilen ‘Hediyem Kitap Olsun’ projesi kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından oluşan eserler okul kütüphanelerine teslim edildi.  İl Müftü yardımcısı Zeynep Önen, okulları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti, kitap ve dergi hediye etti.  

Rektör Karakaya, profesör unvanına  atanan profesörler belgelerini takdim etti Rektör Karakaya, profesör unvanına atanan profesörler belgelerini takdim etti

Kitap dağıtımı hakkında bilgi veren İl Müftü yardımcısı Önen ; “İlk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak, bilginin, öğrenmenin, okumanın kaynağı olan kitapların daha geniş kitlelere ulaştırılması için faaliyetler gerçekleştiriyoruz. TDV Kadın Kollarımız tarafından ‘Hediyem Kitap Olsun’ kampanyasına destek olmak amacıyla açılan hayır çarşısından elde edilen gelirle temin edilen kitapları okul kütüphanelerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Projeyle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sahih dini bilgiye ulaşmasını ve kişisel gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz.” dedi. Önen, “İlimizdeki ilkokul, ortaokul ve liselere, cezaevlerinin kütüphanelerine Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından temin edilen kitaplarla destek oluyoruz. Katkı sunan, emek veren tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

Kitap dağıtım programına TDV Kırşehir Şubesi Kadın Kolları ve TDV gönüllüleri katıldı.

(HABER MERKEZİ)