“HİÇ KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR” “HİÇ KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR”

Kırşehir ve Hatay İl Müftülükleri, Adana Gençlik Merkezi ve Geçerken Uğra Eğitim Derneği İşbirliği ile yürütülen "Umuduma Ortak Ol" projesi kapsamında Kırşehir İl Müftülüğüne Bağlı 4-6 Yaş Ana Sınıfı öğreticilerinin, öğrencilerinin ve velilerinin destekleriyle Kırşehir’de toplanan oyuncaklar Hatay’da yedi İlçede, otuz üç 4-6 Yaş ana sınıfındaki 774 öğrenciye hediye edildi.

Manevi rehberlerimizin tespit ettiği Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Adana Çukurova üniversitesi öğrencilerinden oluşan gösteri ekibi ise yedi ilçede, yedi konteyner kentte, 2 okulda, otuz üç 4-6 yaş ana sınıfında 2143 çocuğa palyaço gösterimi 1187 çocuğa da yüz boyama etkinliği yaptı.-

Çocukları bir nebze de olsa tebessüm ettirmek amacıyla yürütülen proje oldukça ilgi gördü ve büyük beğeni topladı. Projeye katılan ekip daha sonra Kırşehir il müftüsü Mustafa Tekin'i makamında ziyaret etti.

Yapılan faaliyetler ve bölgedeki izlenimlerini paylaşan öğrenciler böyle bir projede yer aldıkları için gurur duyduklarını dile getirdi. Ziyaretin sonunda İl müftüsü ve müftü yardımcıları tarafından proje ekibine teşekkür belgesi takdim edildi.

Proje sorumlusu Serkan Sarıkaya da ekip adına İl Müftüsü Mustafa Tekin'e hediyesini sundu. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez