Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) Destek Ekibimiz, Psikososyal Destek Hizmeti Ekibi ve Seyyar Mutfak Ekibi deprem bölgesindeki çalışmalarına devam ediyor.

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİMİZ HATAY'DA EĞİTİM VERİYOR

Hatay İlinde 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine destek için oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) noktalarında Kırşehir'den giden gönüllü öğretmenlerimiz görev alıyor.

Depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay'da, Kırşehir Ölçme ve Değerlendirme Merkezi’nin koordinesinde gönüllü olarak görev alan ilimiz öğretmenleri 6 DYK noktasında eğitim veriyor. Defne Hidropark DYK Merkezi, Kömür İşletmeleri DYK Merkezi, Sadakataşı DYK Merkezi, Serinyol Pazaryeri DYK Merkezi, Yeni Stad DYK Merkezi ve Arsuz TCDD Kampı DYK Merkezinde eğitim veren öğretmenler, öğrencilerin sınavlara hazırlık süreçlerine destek oluyor.

PSİKOSOSYAL DESTEK HİZMETİ EKİBİ DEPREM BÖLGESİNDE

Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gönüllü olarak görev alan Rehber Öğretmenleri ve Özel Eğitim Öğretmenlerimizden oluşan psikososyal destek hizmeti ekibi Kahramanmaraş İli Afşin İlçesindeki çalışmalarına devam ediyor.

Gönüllü Rehber Öğretmenleri ve Özel Eğitim Öğretmenlerinden oluşan ekipler kurulan çadır kentlerde kalan vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza psikososyal destek hizmeti veriyor. 

SEYYAR MUTFAK EKİBİ GÜNLÜK 30 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK ÇIKARIYOR

Hatay İli İskenderun İlçesinde Kırşehir Millî Eğitim Müdürlüğü’nce kurulan seyyar mutfakta görev alan Badem Pınarı Mesleki Eğitim Merkezi ile Müdürlüğü personelleri, günlük 30 bin kişilik sıcak yemek çıkararak depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyor.

Depremden etkilenen illerimizde gönüllü olarak görev alan tüm personellerimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyoruz. (HABER MERKEZİ)