Meslek liselerimizde üreten, kaliteyi esas alan, eğiten, yetiştiren, yetiştirdiği öğrencisine referans olan bir düşünce ve inançla onlara Ahilik kültürünü tanıtmak, benimsetmek ve sevdirmek amacıyla her yıl “Geleneksel Şed Kuşanma Törenleri” Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yapılıyor.

 20 firari hükümlü yakalandı  20 firari hükümlü yakalandı

Bu kapsamda 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Kırşehir Meslek Liseli Genç Ahileri’nin Şed Kuşanma ve diploma töreni Kırşehir Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesinde yapıldı.

Programa Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Murat Çoban, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Meslek Liseli Genç Ahiler’inin Şed Kuşanması, diplomalarının takdim edilmesi, Badem Pınarı Mesleki Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen tiyatro gösterimi ile Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Atilla Sönmez’in ney dinletisinin ardından okullarımızın ortak çalışmalarından oluşan Ahi temalı sergi katılımcılar tarafından gezildi.

Düzenlenen program, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Ahi Şerbeti ve Ahi Helvası ikramının yapılması ile son buldu. (HABER MERKEZİ)