Bazı illerin valileri ile birlikte Kırşehir Valisi H. Mete Buhara’da İskenderun’a görevlendirildi

 Kırşehir kurtarma ekipleri

Deprem bölgesinde…

EGM Polis Akademisi Başkanlığı Akademik personel alım ilanı EGM Polis Akademisi Başkanlığı Akademik personel alım ilanı

 

Kırşehir AFAD Arama Kurtarma ve UMKE ekipleri Kahramanmaraş deprem bölgesindeki çalışmalara destek vermek amacıyla bugün sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a giderken, AFAD aralarında Kırşehir Valisi H. Mete Buhara’nın da bulunduğu bazı valileri deprem bölgesindeki çeşitli ilçelere görevlendirildi.

Vali H. Mete Buhara, Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük depremin ardından bir açıklama yaparak, “Depremde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başta depremden etkilenen bölgelerimizde yaşayan inşalarımız olmak üzere Aziz Milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş deprem bölgesindeki çalışmalara destek için Kırşehir AFAD Arama Kurtarma ve UMKE ekiplerinin Kahramanmaraş’a hareket ettiklerini de belirten Vali Buhara, "Cumhurbaşkanlığımızın talimatları gereği, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve birçok ilde hissedilen 7.7 büyüklüğündeki deprem sonrasında; ilimizden bölgeye gidecek olan yardımlar Kırşehir AFAD İl Müdürlüğü tarafından koordine edileceğinden diğer kamu/kuruluş, belediye ve STK'larımızın bağımsız yardım kampanyası başlatmamaları, kendilerine gelen yardımları Kırşehir AFAD İl Müdürlüğüne yönlendirmeleri hususu, kamuoyuna önemle duyurulur” ifadelerini kullandı.

VALİ BUHARA İSKENDURAN’A GİTTİ

AFAD, deprem bölgesinde koordinasyona destek sağlamak üzere, bazı valilileri çeşitli ve ilçelere görevlendirdi. Kararla Kırşehir Valisi H. Mete Buhara’nın da İskenderun’a görevlendirildiği ve bu ilçedeki depremle ilgili çalışmalarda görev yapacağı bildirildi.

Vali Buhara’nın sabah saatlerinde deprem bölgesi İskenderun’a hareket ettiği öğrenildi.

Bu arada Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk de Kahramanmaraş ve 10 ilde yaşanan depremin ardından bir mesaj yayınlayarak, “Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim tekrarını yaşatmasın inşallah…”  ifadelerini kullandı.

MÜSİAD, Kırşehir Şubesi Başkanı Ömer Ali Öz de sosyal medyadan bir mesaj paylaşarak, “Kahramanmaraş merkezli bölge illerimizde de etkisini hissettiren şiddetli deprem nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)