Neriman Şahin vefat etti Neriman Şahin vefat etti

                Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Kırşehir Kolejinde afet farkındalık eğitimi, deprem anı uygulaması ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.               

                İlkokul yaş grubundaki öğrenci düzeylerine göre gerçekleştirilen farkındalık eğitiminde; afetlerle mücadelede temel bilgi ve kavramlar, yaşam çevremizdeki riskler, afet bilinci kültürü, yaşam çevremizdeki risklerin azaltılması, yapısal olmayan riskleri azaltmak, aile afet ve acil durum planı, toplanma alanı ve buluşma yerleri, afetler sırasında doğru davranış şekilleri, afet sonrası ilk saatler konularında bilgilendirme yapıldı.

Afet farkındalık eğitimi sonrası gerçekleştirilen deprem anı uygulaması ve tahliye tatbikatı ile öğrencilerin olası bir afette nasıl bir hareket tarzı belirleyeceklerini uygulamalı olarak görme olanakları oldu.

                Afetlerin oluşumunu engellemek mümkün olmasa da afetlerin neden olabileceği zararları en aza indirmek ve hatta bazılarını ortadan kaldırmak mümkün. Afetlerle iç içe yaşayan bir toplum olmanın bilinciyle önlem alma ve zarar azaltma kültürünü toplum içinde geliştirmek öncelikli hedeftir.

(HABER MERKEZİ)