MÜSİAD Kırşehir Şubesi Başkanı Ömer Ali Öz:

Valilik’ten yalanlama!.. Valilik’ten yalanlama!..

 “KIRŞEHİR KENDİSİNE YAKIŞANI SERGİLEDİ”

 MÜSİAD Kırşehir, deprem sonrası çalışmalarını masaya yatırdı.

MÜSİAD Kırşehir Şubesi Yönetim kurulu toplantısı Ömer Ali Öz Başkanlığında gerçekleştirildi. Başkanı Ömer Ali Öz yaptığı açıklamada, "MÜSİAD Genel Merkezimizde depremin ilk anından itibaren kurulan kriz masası, afet bölgesinden gelen bilgiler ve talepler doğrultusunda yurt içi ve yurt dışı üyelerimizin yardımlarını bölgedeki ihtiyaçlara göre AFAD koordinasyonunda sahadaki ekiplerimize yönlendiriyor ihtiyaç sahiplerine öncelikli ihtiyaçları direk elden ulaşmasını sağlayarak etkili bir çalışma gerçekleştirmektedir” dedi.

SICAK YEMEK, KONTEYNER ŞEHİR VE BİRÇOK YARDIM YAPILDI

Farklı afet bölgelerinde kurduğu aşevleri sayesinde binlerce insanın sıcak yemeğe ulaşmasını, Kahraman Maraş Elbistan ilçesine 2 bin adetten oluşan konteyner şehir kurulum çalışmaları ve MÜSİAD Sahra hastanesinin kurulumu devam ettiğini belirten Başkan Ömer Ali Öz,  “Bölgenin temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bölgeye yaklaşık 2300 tır yardım gönderilmiştir. MÜSİAD Kırşehir olarak hazırladığımız yardım tırları Kahraman Maraş bölgesine yönlendirilmiş olup Maraş şehir merkezinde kurulan 5 bin kişiye sıcak yemek verebilen aşevi için şubemiz kuru gıda tedarikinde bulunmaktadır” dedi.

Bölgeyi terk ederek şehrimize ulaşan afetzedelerin sayısı 20 bine ulaştığını da belirten Başkan Ömer Ali Öz, "Depremzede vatandaşlarımıza yönelik her türlü yardıma ihtiyaç var. Lütfen yardımlarımızı devam ettirelim, gelen depremzede vatandaşlarımız boş dairelere, KYK Yurtlarına yerleştirilmeye devam etmektedir. Toplantıya katılan arkadaşlardan misafirlerin iaşeleri için desteklerinin devamını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde tekrar toplanıp, istişarelere devam edeceğiz. Bütün STK’larla eşgüdüm halinde çalışmaktayız. Süreçte gayretli şekilde yardım çalışmalarını sürdüren STK, kamu ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Kırşehir kendine yakışır duruş sergilemiştir ve sergilemeye devam etmektedir" dedi. (HABER MERKEZİ)