İYİ Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Turan Yıldırım, Cacabey Meydanı’nda kurulan Türk Otağı Çadırının kaldırılma kararının alınmasını değerlendiren bir basın açıklaması yaptı.

Bugün saat 12.00’de Cacabey Meydanı’nda İl Başkanı Müfit Göçen, Kırşehir Belediye Başkan Vekili Aysel Uzun, Merkez İlçe Başkanı Zafer Satılmış, İYİ Parti 1. Sıra adayı Asaf Kayaoğlu ve bir grup partili ile birlikte bir basın açıklaması yapan İYİ Parti Kırşehir Milletvekili 1. Sıra Adayı Turan Yıldırım, önce seçim çalışmalarını değerlendirdi.

Kesin aday listelerinin açıklanmasının akabinde İYİ Parti olarak teşkilatlarla birlikte şehrimizde seçim çalışmalarına başladıklarını ve Genel Başkan Meral Akşener'in kendilerine verdiği bu kutlu görevi yerine getirebilmek ve ülkemizi bu ucube sistemden kurtarabilmek için ayak basılmadık yer, sıkılmadık el bırakmayana kadar da bıkmadan, yorulmadan çalışmalarımızı azimle sürdürmeye kararlı olduklarını belirten Turan Yıldırım, açıklamasında şunları ifade etti:

“Seçim kampanyamıza başladığımız günden beri hem şehir merkezimizde hem ilçelerimizde hem de köylerimizde vatandaşlarımızla bir arada olmaya, onların gönlünü kazanmaya, dertlerini dinlemeye, istek ve dileklerini toplamaya ve hayır dualarını almaya azami gayret göstermekteyiz. Bu kapsamda Kırşehir'imizin her köşesinde esnaf ziyaretleri, pazar yerleri ziyaretleri, sivil toplum kuruluşları ziyaretleri, kamu kurumu ziyaretleri, mahalle ziyaretleri, köy ziyaretleri, gençlik ve kadın buluşmaları, gibi çalışmalarımızla hemşerilerimizle buluştuk, buluşmaya da devam edeceğiz. Ben İYİ Parti Milletvekili Adayı Turan YILDIRIM olarak,  Gençliğimin verdiği dinamizmle şehrimizin tüm sorunlarını çözmek, yeni ve akılcı projelerle istihdam alanları yaratarak şehrimizi geliştirmek, çiftçimizin, esnafımızın, işçimizin, memurumuzun, atanamayan öğretmenlerimizin, işsiz gençlerimizin, üç kuruş emekli maaşı ile kıt kanaat geçinmeye çalışan emeklimizin yıllardır duyulmayan sesini duyurmak için adayım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  TBMM Başkanı Kurtulmuş’u tebrik etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kurtulmuş’u tebrik etti

Bir öğretmen olarak, ülkemiz ve şehrimiz için demokrasi şöleni şeklinde geçmesini umduğum seçim atmosferinde tüm siyasi partilerle yapıcı ilişkiler kurmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürmeye özen göstermekteyim. Ülkemizin ve şehrimizin yıllardır hasret kaldığı hoşgörü iklimini yeşertmek için kalp kırmadan, herkesle helalleşerek bu yolda yürümeye kararlıyım. Önünde bulunduğumuz geleneksel Türk Otağ/'ı, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak, gençlerimize tanıtmak ve sevdirmek amacıyla tüm halkımızın kullanımı için 3 Mayıs Türkçülük gününü anmak amacıyla meydanımıza kurulmuştur. İçerisinde ziyaret eden vatandaşlarımızın dinlenebilmeleri için oturma alanları bulunmaktadır. Ayrıca bugün misafirliğe gittiğiniz her yerde size ikram edilecek iki şey olan çay ve su ikramı da gelen vatandaşlarımıza sunulmaktadır.  Daha doğrusu bugüne kadar sunulmakta idi...

“Değerli basın mensupları, kıymetli hemşerilerim, Dün akşam saatlerinde Kırşehir Merkez İlçe Seçim Kurulunca tarafından Avukatlarımız  vasıtasıyla tarafımıza bir tebligat ulaşmıştır. Buna göre Ak Parti tarafından 28 Nisan 2023 tarihinde yapılan şikâyet neticesinde, yine aynı tarihte Kırşehir Merkez İlçe Seçim Kurulu'nun ikiye karşı beş oy ile aldığı 2023/37 sayılı kararı ile Cacabey Meydanında bulunan Türk Otağı’nın kaldırılması ve vatandaşlarımıza su ve çay ikramının yapılmasının durdurulması tebliğ edilmiştir. Seçim Kurulumuzun aldığı bu kararı doğru bulmamakla birlikte elbette saygı ile karşılamaktayız. Bugünden itibaren alınan karar doğrultusunda Türk Otağ'ımızCacabey Meydanımızdan kaldırılacaktır. Bu karara yol açan itiraz İYİ Parti ve Millet İttifakı aleyhine yapılan bir itiraz olarak görünse de aslında halkımızın kullanımına sunulan bu alanın kaldırılması gelenek ve göreneklerimizin  yaşatılmasına, gençlerimize tanıtılmasına önem veren vatandaşlarımız aleyhine de bir itirazdır. 

“Her fırsatta “Yerli ve Millilik” vurgusu yapanlar konu yerli ve milli değerimiz olan Türk Otağ'ı olunca bu duruşundan süratle dönmüş, 3 Mayıs Türkçülük günü öncesinde yerli ve milli değerimiz olan Türk Otağı’nın kaldırılmasını istemiştir. Takdir siz değerli hemşerilerimindir, takdir Türk Milletinindir.” (HABER: NURTEN CEYLAN)