İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, Kaman İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İman ile birlikte Kaman Kaymakamı Nurullah Kaya'yı makamında ziyaret ederek, "İlçemizde eğitime sunacakları katkılar için şimdiden teşekkür ederim" dedi.

         Kaymakamlık ziyaretinin ardından, Kaman ilçemizde laboratuvar hizmetleri, tarım teknolojileri, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı üzerine faaliyetler sürdüren Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Kaman İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İman ile birlikte gezen İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimi açısından önemli bir yeri olan tarım ve hayvancılığın, okullarda tarım ve hayvancılığa yönelik açılan alanlarla daha da geliştirilerek uygulamanın tabana yayılmasının ve ülke ekonomisine katkı sunulmasının gerekliliğinin altını çizdi.

         İl Millî Eğitim Müdürü Gülşen, okullumuzda öğrencilerimiz tarafından doğal olarak üretilen tarımsal ve hayvansal ürünleri yerinde gördü ve üretim odaklı çalışmanın milli gelire ve istihdama katkı sağlayacağını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

         Okul ziyaretleri kapsamında Kaman İlçemizde ki Kaman Anadolu İmam Hatip Lisesini de gezen İl Müdürü Gülşen öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Engelli Kardeşlerimizden  Engelsiz Program Engelli Kardeşlerimizden Engelsiz Program

Sınıfta öğrencilerle buluşan İl Müdürü Yasin Gülşen önceliklerinin mutlu ve iyi bir insan olmak olduğunu belirterek gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için, şimdiki gençlerin kalplerinde büyüttükleri sevgi tomurcuklarını yeryüzüne saçmalarını söyledi.

         2023-2024 eğitim öğretime yılına hazırlık kapsamında bakım ve onarımı tamamlanan Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulunu yerinde inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen sonrasında Kaman Şehit Bayram Kara Ortaokulunda öğrenciler ile buluştu.

         Ziyaretlerin ardından Kaman Fatma Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İlçe Millî Eğitim Müdürleri toplantısına katılan İl Müdürü Yasin Gülşen, gündem maddelerinin dışında, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile 2023-2024 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar ve yürütülecek projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. (HABER MERKEZİ)