Belediye Aile Yaşam Merkezi Kursiyerlerinden yılsonu konseri ve gösterisi yarın Belediye Aile Yaşam Merkezi Kursiyerlerinden yılsonu konseri ve gösterisi yarın

İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, müzik öğretmenleri Levent Cihan Ceylan'ın şefliğini,  Recep Kırbuğa’nın piyanistliğini yaptığı ilimiz öğrencilerinden oluşan Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü Çocuk Korosu Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde konser verdi.

Konsere Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Filiz Baran, okul müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

2022 yılında İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın talimatıyla ilimiz okullarından yetenekli öğrencilerin seçilerek oluşturulduğu koro, hafta sonları ikişer saat çalışarak konsere hazır hale geldi. Koro şuan 70 öğrenci ile yoluna devam ediyor.

3 Haziran 2023 tarihinde Ankara’ da yapılacak olan Türkiye Polifonik Korolar Şenliğine katılacak olan koroda eğitim alan çocuklarımız, Bilim ve Sanat Merkezleri müzik bölümlerine, güzel sanatlar liselerine ve müzik fakültelerine girip meslek sahibi olabiliyorlar. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez