Seher Başkan’dan gazetemize ziyaret:

 “Kırşehir için hazırladığımız

projeleri mutlaka hayata

geçirmekte kararlıyız…”

          AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret etti.

         İl Başkan Yardımcı Emre Bekdemir ile birlikte gazetemize gelen Başkan Seher Ünsal, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Salih Güner ve çalışanlarla birlikte bir sohbet ederek, tüm gazetecilerin gününü kutladı.

         İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlara büyük tepki gösteren Başkan Ünsal, bu konuda dünyanın ve İslam ülkelerinin masum Filistinlilere sahip çıkmamasının da üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimleriyle uluslararası toplum, Gazze'deki insanların temel haklarına saygı gösterilmesi ve onların daha iyi bir geleceğe sahip olmaları için gereken adımları atmaya davet edilmektedir. Bu konuda Filistin halkına yönelik katliamlar devam ederken dünyanın bir tepki gösterememesini de anlamakta güçlük çekiyoruz. Sivil yerleşim alanlarını ve hastaneleri hedef almayı doğru bulmuyoruz. Savaşın da bir ahlakı vardır. Abluka uygulamaları savaş ahlakına uymamaktadır. Abluka savaş değil katliamdır. Sivilleri cezalandırmak kimseye kazandırmaz. Masumlar ölmesin, daha fazla kan akmasın. Bölgede etkili tüm aktörleri, barışın tesisi için sorumluluk almaya çağırıyoruz. Biz var olan gücümüz ve çıktığı kadar avazımızla daha adil bir dünyanın mümkün olduğuna dair inancımızı tüm meydanlarda söylemeye devam edeceğiz” dedi. (İLKNUR ÖNCÜ)

Emekli Albay Orkun Özeller Kırşehir'e geliyor Emekli Albay Orkun Özeller Kırşehir'e geliyor

Kırşehir’de hükümet yatırımlarının devam ettiğini ve bunların en kısa tamamlanarak hizmete açılması için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Ünsal, “Kırşehir’in her alanda büyüyüp gelişmesi için çaba harcıyoruz. Pek çok alanda hazırladığımız projelerimiz var. İnşallah bunların gerçekleşmesi için bakanlıklarımızla irtibatlarımız devam ediyorum. Bunları yatırım programına alarak hayata geçirmekte kararlıyız” ifadelerini kullandı.(CEMRE BAYRAM)