Saat verilerek uyarı yapıldı Saat verilerek uyarı yapıldı

Kırşehir İl Afad Müdürlüğü:

İl Afad Müdürlüğü tarafından Schwarp Biyoteknoloji San. Tic. A.Ş. çalışanlarına afet farkındalık eğitimi, yangın ve tahliye tatbikatı eğitimi verildi.
Kırşehir Afad tarafından vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla şehirde düzenli olarak farkındalık eğitimi verilmeye devam ediliyor.
Afad tarafından yapılan açıklamada; "Afetler her zaman her yerde olabilir ve afetlere müdahale etmekle yükümlü kişiler (ki bu kişilerde afetzede olabilirler) afet sonrası ihtiyaçlarımızı çok kısa bir sürede karşılayamayabilirler. Zarar azaltma mantığı ile yaşam biçimimizi afetlere duyarlı şekilde gözden geçirmeli, çevremizi bu gözle algılamalı, güvenli yaşam bilinci farkındalığı ve afet öncesi hazırlıklı olma eğilimi ile afetlere direncimizi artırmalıyız.
Kendimize ait “afet sonrası ilk 72 saat için” bir aile afet ve acil durum planı yapmamız gerekir. Planımızda evimizin güvenli yerleri, afet ve acil durum çantamızın düzenlenmesi ve evi tahliye planımız yer almalıdır. Unutmayın ; "Depremler önlenemez, ancak depremlerin afetlere dönüşmesi önlenebilir" ifadelerine yer verildi.
Bu kapsamda AFAD İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen afet farkındalık eğitimi ve deprem tahliye tatbikatları ile toplumun tüm kesimlerine afet bilinci aşılanması hedeflenmekte. AFAD Müdürlüğü afetlere hazır ve dirençli bir Kırşehir için eğitimleri hız kesmeden devam ediyor.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker