Kırşehir Emniyet Müdür Erdoğan Kartal:

 “Kırşehir huzurlu bir il,

bu huzuru koruyacağız”

Kırşehir'de 100 güvercin çalan 2 şüpheli yakalandı Kırşehir'de 100 güvercin çalan 2 şüpheli yakalandı

 2 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Erdoğan Kartal Kırşehir’de faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Emniyeüt Müdürü Erdoğan Kartal’ın, Emniyet Müdür Yardımcıları ile bugün Kırşehir Polisevi’nde düzenlediği basın toplantısına, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” ile “www.kirsehircigdem.com”un İmtiyaz Sahibi Salih Güner ve gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı ile İnternet Haber Sitemiz “www.kirsehircigdem.com”um muhabiri Fahrettin Toker de katıldı.

Tanışma ve sohbet havasında geçen toplantıda Emniyet Müdürü Kartal,  Kırşehir’in asayişi noktasında gerekli çalışmaları yaptıklarını belirterek şunları ifade etti:

“İstatistikler incelendiğinde Kırşehir huzurlu bir kent, asayiş bakımından iyi durumda. Biz de elimizden geldiğince bu huzuru koruyup, daha üst noktalara taşıyacağız. Okul önlerinde öğrencilerimizin güvenliği ve huzurlu için ekiplerimiz düzenli ve sürekli kontroller gerçekleştiriyor.  Uyuşturucuyla mücadele konusunda etkin mücadelemiz sürüyor. Basın olarak sizlerle de el ele vererek Kırşehir’deki bu huzuru korumaya ve bu huzuru daha da üs noktalara çıkarmanın çabası içinde olacağız. Bu noktada sizlerle de irtibat halinde olmak istiyoruz. Ben herhangi bir olay olduğunda haber yapmayın diyemem bu sizin işiniz, elbette sizler görevinizi yapmalı, vatandaşın haber alma hakkı yerine getirilmeli. Ama bunu genelleme yapmadan, yapmak gerekir diye düşünüyorum. Bir hırsızlık olayı olduğunda tabi ki haber yapılabilir ama bu ‘Kırşehir’de hırsızlar cirit atıyor’ diye genelleyici ya da vatandaşın emniyete olan güvenini sarsacak, onları korku ve endişeye sevk edecek şekilde olmamalı diye düşünüyorum. Vatandaşa doğru bilgi aktarımı noktasında sizlere de iş düşüyor.”

Toplantı karşılıklı görüş alışverişi ve Kırşehir’in selameti için yapılan öneriler ile sona erdi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)