Ahi Çarşısı’nda faaliyet gösteren "Sancak Tekstil" firması da

YKS deprem bölgesinde 4 ilde yapılacak YKS deprem bölgesinde 4 ilde yapılacak

gece-gündüz çalışarak halkın taleplerini yetiştirmeye çalışıyor

Kırşehir halkı deprem bölgesine

battaniye ve bere gönderiyor

 

          6 Şubat'ta Meydana gelen iki büyük deprem sonrası yardıma muhtaç aileler için Tüm Türkiye de olduğu gibi Kırşehirli vatandaşlardan da gerek gıda gerekse tekstil ürünlerinden yardımlar gönderilmeye devam ediyor.

Bireysel yardım yapan vatandaşlar Kırşehir Valiliği koordinesinde bölgeye ardı arkası kesilmeyen yardım tırları göndermeye devam ederken, Kırşehirli firmalar da ellerini taşın altına koydular ve yardım yapmak için adeta seferber oldular.

           Şehrimiz Ahi Çarşısı’nda faaliyet gösteren "Sancak Tekstil" firması da gece-gündüz çalışarak halkın taleplerini yetiştirmeye çalışıyor. Gönüllü vatandaşların da kendilerine yardım ederek battaniye ve bere üretimi yaptıklarını belirten Şükrü Alsancak gazetemiz "Kırşehir Çiğdem”e açıklamalarda bulundu.

Şükrü Alsancak, hayırseverlerin de katkısıyla üretimin arttığını dile getirerek şunları kaydetti:

"Maalesef Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilde yaşanan büyük depremin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Evleri depremle birlikte yerle bir olan halkımızın ihtiyaç duyduğu battaniye ve bere ihtiyaçlarının karşılanmasına bizler de katkı sunmaya çalışıyoruz. Deprem bölgesinde halkımızın ihtiyaç duyduğunu gördüğümüz için biz de mağazamızı kapatıp atölyemizde çalışmalarımıza yoğunluk verdik.  Gönüllü olarak dikim işi yapan 4 bayan arkadaş geldi ve bize yardım etmeye başladılar. İnanın ki birlikten güç doğuyor 4 günde bin tane battaniye ve bin tane bere gönderimini sağladık. Şu anda da yola çıkmayı bekleyen 3-4 bin battaniye de hazırda bekliyor. Bize yalnızca Kırşehir'den değil farklı illerden de kumaş parası ödeyenler oluyor. Yardım yapmak isteyen hiçbir hayırseverden işçilik ücreti almıyoruz tamamen bize ait. Yapılan battaniyeleri bizzat götürmek istenler oluyor teslim ediyoruz. Bizim göndermemizi isteyenlerinkini de Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na gönderiyoruz. Orada da doğru paketleme ve ayırma olduktan sonra Kırşehir Valiliği de dağıtılmak üzere bölgeye yolluyor. Rabbim tez zamanda bu felaketten bizi kurtarsın. Depremden etkilenen her vatandaşımızın da elimizden geldiği kadar yanında olmaya çalışıyoruz."  (HABER: CEMRE BAYRAM)