Evliliklerini özel bir tarihte gerçekleştirmek isteyenler Kırşehirliler, 24.04.2024 tarihinde nikah salonuna akın etti.

İlimiz genelinde evlendirme dairesinde bugün yoğunluk meydana geldi.Özel ve akılda kalıcı bir tarihte evliliklerine başlamak isteyen çiftler, takvimler 24.04.2024'ü gösterdiğinde nikah dairesine akın etti.

Türkiye genelinde sabah saatlerinde başlayan yoğunluk gün boyu devam etti. Konukların biri çıkarken bir diğeri girdi, gelin ve damat masası bir an olsun boş kalmadı.

Kırşehir Evlendirme Dairesi'nde ise tarihin fırsatını kaçırmayan 14 çift “evet” demek için büyük mutluluk yaşadı. Kimi çift için tamamen tesadüf olurken kimisi için de aylar öncesi özel olarak alınmış bir tarih olduğu öğrenildi.

RUŞEN FİDAN HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU RUŞEN FİDAN HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

Bazı tarihler var ki nizami bir şekilde dizilişiyle dikkat çekiyor. Bu tarihlerden biri de “24.04.2024” tarihi. Nisan ayının yirmi dördüncü gününde 2024 tarihinde bu uyumlu sıralamada nikah kıydırmak isteyenler yoğunluk oluşturdu.

Yoğunluğun yaşandığı ilçelerden biri de Kırşehir oldu. Nikah salonunda gelin ve damadın koltuğu boş kalmadı. Kırşehir Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde 14 çiftin nikahı kıyıldı. Bazı çiftlerin nihakını Belediye başkanı Selahattin Ekicioğlu kıydı ve çiftlere ömür boyu mutluluklar diledi.

Tarihin fırsatı kaçırmayan çiftlerin yüzlerindeki mutluluk ise görülmeye değerdi. Akıldan çıkmayan tarihi fırsat bilerek yoğunluk oluşturan ve bir ömür çıkacakları yolun ilk evetini veren çiftlere "Kırşehir Çiğdem" olarak bir ömür mutluluklar diliyoruz.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)