Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Altınözü, Genç ve Nallıhan Kaymakam Vekilliği, Kiraz, Şiran, Ardahan Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulunda Mülkiye Başmüfettişliği, Hakkâri, Kilis, Elazığ, Sivas, Gaziantep Valiliği yaptıktan sonra 30 Aralık 2005 tarihinden Kırşehir Valiliğine atanan ve 11 Haziran 2009 tarihine kadar Kırşehir’de Valilik görevinde bulunan M. Lütfullah Bilgin Kırşehir’e geldi.

YKS deprem bölgesinde 4 ilde yapılacak YKS deprem bölgesinde 4 ilde yapılacak

Yaklaşık 3,5 yıl süreyle Kırşehir Valiliği görevinde bulunan ve halkla kurduğu diyalogla herkesin sevgi ve saygısını kazanan, en önemlisi yaptığı hizmetlerle adını unutulmaz valiler arasına yazdıran Vali M. Lütfullah Bilgin, önceki gün Kırşehir’e gelerek yaptığı ziyaretler çerçevesinde Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Aslen Hatay Yayladağ’lı olan Vali Bilgin, Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere 11 ilde yaşanan depremde yaşananlar hakkında Başkan Ekicioğlu’na bilgiler aktardı.

Ziyaretin anısında Vali Bilgin’e bir plaket veren Başkan Ekicioğlu, “Fahri hemşehrimiz Sayın M. Lütfullah Bilgin ziyaretimize geldiler. Kendileriyle karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Nazik ziyaretleri için Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)