Kırşehir'de DEAŞ operasyonu.. Adliyeye sevk edildiler Kırşehir'de DEAŞ operasyonu.. Adliyeye sevk edildiler

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik operasyonlar devam ediyor. Gerçekleşen operasyon ile ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından bilgiler verdi. 
Uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik Kırşehir dahil 45  İlde düzenlenen “NARKOGÜÇ-43” operasyonlarında; 
1 Ton 661 Kg uyuşturucu madde ve 417.000 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 305 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Aziz Milletimizin Bilmesini isterim ki;
Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar. Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Van İl Jandarma Komutanlığınca;
423 ekip, 1435 personel, 1 hava aracı ve 23 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla İzmir, Ankara, Adana, Hatay, Sakarya, Gaziantep, Osmaniye, Tokat, Konya, Antalya, Bitlis, Bursa, Malatya, Muğla, Balıkesir, Van, Kocaeli, Ordu, Denizli, Şanlıurfa, Tekirdağ, Kırklareli, Samsun, Kars, Elazığ, Aydın, Kayseri, Trabzon, Kırıkkale, Diyarbakır, Mersin, Düzce, Mardin, Kahramanmaraş, İstanbul, Çorum, Karaman, Bilecik, Kırşehir, Erzurum, Isparta, Kilis, Bolu, Sivas ve Yozgat olmak üzere 45 ilde gerçekleştirilen "NARKOGÜÇ-43” Operasyonları düzenlendi. Operasyonu gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi ve Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)