CHP İl Başkanı Genç’ten  Ramazan Bayramı mesajı CHP İl Başkanı Genç’ten Ramazan Bayramı mesajı


 

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri her alanda başarılarla dolu çalışmalara imza atarak şehrin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla 7 gün 24 saat çalışma esasına göre suçluların yakasını bırakmamaya devam ediyor.

Kırşehir'de asayişinden, uyuşturucusuna, kaçakçılığından, siberine kadar her alanda başarılı operasyonlarla suçlulara göz açtırmayan Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kaçakçılıkla mücadele kapsamında Kırşehir genelinde 5607 Kaçakçılıkla Mücadele Kanuna Muhalefet suçu kapsamında 2024 yılında yapılan toplam yakalamalar ile yaklaşık 10.060.000 TL vergi kaybının önüne geçti. Yine Siberay Projesi ve Siber Farkındalık  kapsamında 2024 yılı içerisinde 10 Etkinlik düzenlenerek 2 bin 525 kişiye bilgilendirme yapıldı. Şehirde en çok mücadele edilen göçmen kaçakçılığıyla ilgili de 2024 yılında, Düzensiz Göçmenlere yönelik yapılan 140 şok uygulama ve diğer çalışmalar kapsamında 100 düzensiz göçmen yakalanarak sınır dışı edildi. 2024 yılı içerisinde 4 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü yakalanarak haklarında adli işlem yapıldı.

Böylelikle her alanda yaptıkları başarılı çalışmalarla ve operasyonlarla suçlulara göz açtırmayan Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)