CHP Kırşehir Milletvekili İlhan’ın desteklediği ekip kaybetti…

Belediye Başkanı Ekicioğlu, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek katılamadı!.. 50’ye yakın delege oy kullanmayarak protesto etti

"Bağımsız Türkiye'yi dosta düşmana gösterdik" "Bağımsız Türkiye'yi dosta düşmana gösterdik"

 

CHP Kırşehir Merkez İlçe’de bir ilk…

 

HATİCE BAYRAM BAŞKAN SEÇİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığı kongresi Pazar günü gerçekleştirildi ve Hatice Bayram Başkan seçildi.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayan kongrede üç isim başkanlık için yarıştı. Milletvekili Metin İlhan ilçe başkanlığına aday olanlardan Evren Sarı’yı desteklerken, doğal delege olan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nunsağlık sorunlarını gerekçe göstererek katılmayarak hiçbir adayı desteklemediği öğrenildi.

Bu arada yıllardır partide delege olan ve Pazar günkü kongreye katılan 50’ye yakın delegenin de kongre öncesi delegelerin belirlenmesi için sandık kurulmamasını gerekçe göstererek, kongrenin “meşru” olmadığını öne sürerek oy kullanmadıkları iddia edildi.

376 delegenin 20 ailenin yakını olduğu iddiaları parti içinde birçok huzursuzluğa neden olurken, Pazar günü yapılan kongreye CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, CHP İl Başkanı Hüseyin Çakmak, il ve ilçe yönetimi, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kongre, divanın oluşturulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Çalışma ve hesap raporlarının okunması, görüşülmesi ve aklanmasının ardından seçimlere geçildi.

Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerine Selçuk Korkmaz, Hatice Bayram ve Evran Sarı başkan adayı olarak katıldı. CHP Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde 376 delegeden 325’i 3 aday için oy kullandı.

Kongrede Hatice Bayram 170 oyla Kırşehir CHP tarihinde ilk kadın Merkez İlçe Başkanı seçilirken, Evren Sarı 131 oy, Selçuk Korkmaz ise 24 oy aldı.

Hatice Bayram’ın başkanlığındaki CHP Merkez İlçe yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Aydın Akagündüz, Ayşe Köklü, Bediha Varan, Ekrem Kılıç, Ender Esen, Hasan Sever, Hulusi Çalışır, Mehmet Altunsaray, Mehmet Kırca, Nergiz Gökçınar, Nuray Güller, Recep Kurt, Salih Aydoğan, Salih Ersoy, Sebahat Gaziulusoy, Yağmur Begüm Özkaya.

Gerçekleşen kongrede CHP Kırşehir Merke İlçe Başkanı Hatice Bayram oldu. "Kırşehir Çiğdem" olarak CHP Kırşehir Merkez İlçe Başkanı olarak seçilen Hatice Bayram'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (HABER: FAHRETTİN TOKER)