İl Başkanı İsa Şahin ve tüm örgütler,  Başkan Ekicioğlu'nun önünü açmak ve sağlıklı bir seçim süreci geçirilmesine katkı sunmak için görevlerinden istifa etti...

Kabineye yeni isimler atandı Kabineye yeni isimler atandı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun önceki gün CHP Parti Meclisi tarafından yeniden aday gösterilmesinin ardından CHP Kırşehir İl-İlçe ve kadın kolları, merkez ilçe kadın kolları, il disiplin kurulu üyelerinden oluşan büyük bir kesimden oluşan yaklaşık 80 kişi görevlerinden istifa etti.
Bir süredir görüş ayrılıkları nedeniyle Selahattin Ekicioğlu ile CHP örgütü arasında yaşanan görüş ayrılıkları örgütte toplu istifayı beraberinde getirdi.
Mart 2024'de yapılacak mahalli idareler seçiminde CHP Parti Meclisi mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile 2. kez yola devam etme kararı aldı. Bu kararın ardından CHP Kırşehir İl-İlçe ve kadın kolları yönetimi içlerinden bir kaç kişi hariç tamamen istifa etti. Yaklaşık 2 ay önce gerçekleşen kongreyle CHP İl Başkanı seçilen İsa Şahin ve yönetimi, Merkez İlçe Başkanı Hatice Bayram ve yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz Gökçınar ve yönetimi başta olmak üzere il başkanlığından, merkez ilçe ve kadın kollarından, merkez ilçe kadın kolları ve il disiplin kurulu üyelerinin büyük bir kesimi görevlerinden istifa etti.
İstifa gerekçesini gazetemiz muhabirine değerlendiren İsa Şahin, "Mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun önünü açmak ve partimizin sağlıklı bir şekilde seçim süreci geçirmesini sağlamak ve hiç bir olumsuzluğa ve huzursuzluğa neden olmamak için il-ilçe ve kadın kolları başkanlarımızla, disiplin kurulundan bir kaç kişi hariç 80 arkadaşımız ile birlikte görevimizden istifa etme kararı aldık. Seçimlerin partimize ve Kırşehirimize hayırlı olmasını diliyoruz. İnşallah bu seçimde partimiz ve adaylarımız seçimden en başarılı sonuçla çıkarlar" diye konuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker