Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1’inci Ligi’nde A Grubunda Play-Off mücadelesi veren temsilcimiz Kırşehir Belediyespor, Alt yapıya önem vererek, yetiştirdiği yetenekleri A takıma kazandırarak geleceğe yatırım yapıyor.

Bozkırın Sultanlarında alt yapıdan Zehra Petek, Dilek Gez ve Zeynep Öncül, A takım hentbolcuları ile birlikte antrenmana çıkıyor.

Altyapıdan yetişen 3 oyuncu A takıma göz kırptı. Antrenör Orhan İlerisoy’un da yakından takip ettiği ve gelecek vadeden bu 3 sporcu A takım kamp kadrosuna dahil edildiler ve çalışmalarına tam gaz devam ediyorlar.

Bu 3 sporcunun katılımı ile birlikte A takımda toplam 6 Kırşehirli sporcu yer alıyor.

Genç hentbolcular antrenmanda göze girerek A takımda kalıcı olmak için çalışacaklar

A Takım ile antrenmanlara çıkan genç oyuncular, teknik ekip tarafından takip edilecek.

Kırşehir Belediyespor Kadın Hentbol takımının geleceğini oluşturmak için büyük çaba harcadıklarını belirten Antrenör Orhan İlerisoy, “Göreve geldikten sonra ilk işimiz altyapı oldu. Alt yapı bir kulübün geleceğidir. Bizim için en önemli husus Kırşehir Belediyespor’un geleceği. Bir yandan ligde üst sıralar için yarışıyor bir yandan da geleceğimizi garanti altına almak istiyoruz. Alt yapı bizim geleceğimiz prensibiyle gençlere de yatırım yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

Kırşehir Belediyespor Kadın Hentbol takımında lig hazırlıkları kaldığı yerden devam ediyor. Bozkırın Sultanları önceki gün Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda yaptığı çalışmayla 12 Mart tarihinde kendi sahasında konuk edeceği Sivas Belediyespor maçının hazırlıklarına Antrenör Orhan İlerisoy yönetiminde yaptığı çalışmayla devam etti.

Isınma hareketleri ile başlayan antrenman daha sonra pas ve şut çalışmasının ardından tam sahada taktik ağırlıklı maç ile sona erdi.

Deprem felaketinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Kırşehir Belediyespor Antrenörü Orhan İlerisoy, Ülke olarak çok zorlu günlerden geçtiklerini, yaşanılan felaketin sözlerle anlatılmayacak kadar büyük olduğunu, vefat edenlere rahmet, sağ kurtulanlara acil şifalar, yakınlarına da sabırlar dilediğini söyledi.

Büyük Türk Milletinin bu günlerin de üstesinden geleceğine inandığını belirten yeşil-beyazlı ekibin hocası, “Hentbol takımı olarak tekrar çalışmaya başladık. Öncelikle psikolojik olarak kendilerine gelmeye çalışacağız. Zamana ihtiyacımız var. Bu düşünceler doğrultusunda ellerinden geldiğince erken hazır olmaya çalışacağız. Daha sonra, toplum psikolojisinin düzelebilmesi için de hayatın akışının bir an önce başlaması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Kırşehir Belediyespor Kadın Hentbol takımı bugün Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda yapacağı çalışmayla 12 Mart Pazar günü kendi sahasında konuk edeceği Sivas Belediyespor maçının hazırlıklarına devam edecek.

Bu maçlar kaçmaz! Bu maçlar kaçmaz!

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)