“Veda Baladı” oyunu Kırşehir’de sahnelenecek “Veda Baladı” oyunu Kırşehir’de sahnelenecek

Kahramanmaraş’la birlikte 10 ilde yaşanan büyük deprem felaketinin yaşanmasının hemen ardından Kırşehir Belediyesi’nin, Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile koordineli bir şekilde deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere başlattığı Yardım Kampanyasına Kırşehirli hemşehrilerimizden destek gelmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş'ta ilki 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı 04.17, ikincisi 13.24'te meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem ve takip eden artçı sarsıntılar sonucu tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de Kahramanmaraş ve çevre illerdeki deprem bölgesine yardımlar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde toplanan yardım kampanyasına getirilen malzemeler hızlı bir şekilde gruplandırılarak deprem bölgelerine sevk ediliyor.

Yardım Kampanyası için hemşehrilerimizin çadır içi soba, su, uyku tulumu, uzay battaniye, cep ısıtıcısı, sentetik içlik, eldiven, atkı, bere, çorap, kalem pil, kibrit, polar battaniye, polar ara katman, kışlık bot, kışlık mont, bebek bezi, mama, biberon, hijyenikped, ıslak mendil, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, havlu kağıt, havlu, el feneri ve kullanılmamış kıyafetleri deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere verebilecekleri ifade edildi.

Kırşehir Belediyesi, Kırşehir Valiliği ve AFAD’la koordineli bir şekilde depremin ilk saatlerinden bu yana bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere toplanan malzemeler sevk edilmeye devam ediyor.

Öte yandan Kırşehir Belediyesi tarafından depremde arama kurtarma çalışmaları için deprem bölgelerine gönderilen ekipler de gittikleri bölgelerdeki çalışmalara dahil olarak faaliyetlerini sürdürürken, deprem bölgesinden dönen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Kırşehir’e geldi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu makamında ziyaret ederek depremzedelere yönelik çalışmalar hakkında bilgiler alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaşanan deprem felaketi ile ilgili birer açıklamalarda bulundular.

Yaşanan depremden büyük üzüntü duyduklarını belirten Başkan Ekicioğlu, konuk Belediye Başkanı Özcan’a ziyaret anısına bir plaket verdi. (HABER MERKEZİ)