Başkan Ekicioğlu, bugün saat 19.00’daki“Helebiş-Sıra Gecesi” ile yarın saat 19:00’daki şair yazar Haydar Ergülen’in katılacağı söyleşiye herkesi davet etti

 

Kırşehir Belediyesi’nin kültür

sanat faaliyetleri hız kesmiyor

 

“Kültürler Buluşuyor” temasıyla Kırşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Helebiş-Sıra Gecesi yarın saat 19:00’da; şair yazar Haydar Ergülen ile söyleşi ise 17 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 15:00’te Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak tarih ve kültür şehri Kırşehir’in Anadolu’nun ortasında gerek hayata geçirdiği projelerle gerekse de kültür sanat alanındaki faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çektiğini ifade ederek şu açıklamada bulundu:

“Kırşehir Belediyesi olarak tarihsel ve kültürel mirasımızı kayıt altına alıp, onları gelecek kuşaklarımıza özgün bir şekilde aktarılması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda kültür sanat alanında da faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Kırşehir Belediyesi olarak, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na Müzik alanında dahil olan ilk ve tek şehir olmamızın sorumluluğuyla, taahhütlerimizi de yerine getirerek yeni programları hayata geçiriyoruz.

“Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün hazırladığı programlar çerçevesinde, Kırşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle “Kültürler Buluşuyor” Helebiş-Sıra Gecesi’ni 16 Aralık 2022 Cuma günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 19:00’da gerçekleştireceğiz. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan “Kültürler Buluşuyor” Helebiş-Sıra Gecesi biletlerinin tükenmiş olması da yaptığımız işin güzelliğini ifade ediyor.

“Yine aynı şekilde; geçtiğimiz Aralık ayında Kırşehir Kitap Günleri kapsamında şair Ahmet Telli’yi; Mart ayında ise şair yazar Şükrü Erbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Yayın Yönetmeni şair-yazar Ahmet Bozkurt’la “Diyar-ı Kalp’ten Gönül Dağı’na Şiir ve Hayat” konulu bir söyleşi gerçekleştirmiştik. Biz Kırşehir’in okuma oranlarında da Türkiye’nin önde gelen illerinden biri olduğu gerçeğinden hareketle hemşehrilerimizin kitaplara ve yazarlara daha sık ulaşmaları için programlar yapmaya devam ediyoruz.

Kırşehir'de fidan dikimi olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi Kırşehir'de fidan dikimi olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi

“Kitap okuma alışkanlığı ve okuma oranının yüksek olduğu tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizde okurların yayınevleri aracılığıyla kitaplarla ve yazarlarla buluşması noktasında biz de Kırşehir Belediyesi olarak bugüne kadar birçok etkinliğe imza attık. 2-14 Aralık 2021 tarihleri arasında yaptığımız ve büyük ilgi gören Kitap Günlerinin ardından bu yıl 13-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Kırşehir Kitap Günleri’nde birbirinden değerli yazarları konuk ederek hemşehrilerimizle buluşturmuştuk. Bu kapsamda 17 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 15.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde şair yazar Haydar Ergülen ile “Neşet ile Gönül” adlı bir söyleşimiz olacak. Tüm şiir severleri söyleşi ve imza günü programına bekliyorum.”(HABER MERKEZİ)