Kırşehir Belediyesi, vatandaşların organik tarım yapmalarını desteklemek amacı ile hayata geçirdiği Hobi Bahçeleri Projesi ile büyük bir ilgi topluyor. Proje, vatandaşların doğa ile iç içe vakit geçirme ve kendi organik tarımlarını yapma fırsatı sunacak.

Kırşehir Belediyesi'nin önemli projelerinden biri olan Hobi Bahçeleri, vatandaşların günlük hayatın stresinden uzaklaşmalarını sağlayarak sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunması amaçlanıyor.

Kervansaray Mahallesi KIR-KÖY yanında bulunan mülkiyeti Kırşehir Belediyesine ait 287 ada 15 nolu parsel numaralı taşınmaz üzerindeki 60 adet Hobi Bahçesi halkın kullanımına sunulacak.

Başvuruları başlayan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören hobi bahçeleri projesine başvuru sayısı 400'ü geçmiş durumda. 31 Mayıs Cuma günü mesai saati bitimine kadar Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde devam edecek olan başvuruların 1000'in üzerinde olması bekleniyor. Yapılan başvurular sonucunda yapılacak kura ile 60 adet hobi bahçesi 6 aylığına aylık 850 TL'den sahiplerini bulacak.

Müracaatlar şahsen, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde görevli personellerin vereceği başvuru (beyan) formu doldurulduktan sonra başvuru sıra numarası alınarak teslim edilecek.

Hobi Bahçesinin aylık kullanım bedeli 850,00 TL olacak ve 6 ay süreliğine tahsis edilecek; aynı adreste ikamet edenlerden sadece bir kişi müracaat edebiliyor.

Müracaat edeceklerin evli olmaları, kendisi veya eşi üzerinde Kırşehir Belediye sınırları içerisinde bağ, bahçe, tarla, arsa (Haline münasip kat mülkiyetli ve kat irtifaklı konut hariç) olmaması gerekiyor.

Müracaat sahiplerinin başvuru formundaki beyanları esas alınarak kura işlemi yapılacak ve kura kesinleştikten sonra hak sahibi olanlar hakkında Kırşehir Belediyesi tarafından yapılacak inceleme neticesinde ilanda belirtilen şartlara haiz olmayan hak sahiplerinin tahsisi iptal edilerek yedek hak sahibi sırasına göre tahsis edilecek.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Kasaplarda et satışlarının arttı!.. Kasaplarda et satışlarının arttı!..

Editör: Fahrettin Toker