Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun göreve gelmeden önce hazırladığı projelerden biri olan “Benim Şehrim Benim Fikrim Projesi”, 26 Eylül 2023 tarihinde dijital ortamda faaliyete geçti.

Kırşehir Belediyesi’nin kurduğu Dijital Katılımcı Bütçe Proje Oylama Plâtformu, 2023 yılında Kırşehir’de ilk kez hayata sunulan bir dijital demokrasi aracı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Kırşehirlilerin hizmetine sunulan bu uygulamaya https://benimfikrim.kirsehir.bel.tr/ adresinden girilip projeleri incelenebiliyor ve belirtilen oylama tarihleri (25 Eylül-8 Ekim) süreci içinde uygulanması istenilen projelere dijital oy verilebiliyor.

Başkan Selahattin Ekicioğlu, Türkiye’de çok sayıda belediyenin uyguladığı bu proje kapsamında, hemşehrilerimizi dijital demokrasi aracı olarak oluşturulan sisteme girerek oy kullanmaya davet etti.

Başkan Ekicioğlu’ndan  “10 Aralık Dünya İnsan  Hakları Günü” mesajı Başkan Ekicioğlu’ndan “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” mesajı

Ekicioğlu, “Benim Şehrim Benim Fikrim” projemiz ile dijital ortamda oy vererek istediğiniz projenin öncelikli olarak hayata geçirilmesini sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz proje için dijital oyunuzu kullanın, sizin de fikriniz olsun” dedi.  (HABER MERKEZİ)