Kırşehir Belediyesi’ndenyerli üretime destek

 Kırşehir Belediyesi, “Toprak Asla Karşılıksız Bırakmaz” sloganıyla yerli tohum dağıtımı gerçekleştirdi…

 

​            “Toprak asla karşılıksız bırakmaz” sloganı ile hareket eden ve her yıl Kırşehir halkına tohum dağıtmayı geleneksel hale getiren Kırşehir Belediyesi yerli tohum dağıtımına bu yıl da devam etti.

10 Şubat 2024 Cumartesi günü Cacabey Meydanı’nda ilimizdeki organik tarımın geliştirilmesine katkı sunmak amacıyla3 Bin adet tohum zarfından oluşan yerli tohumBelediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’ın da katılımıyla vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

​            Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yerli tohum dağıtımıyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında şunları ifade etti: 

             ​“Kırşehir Belediyesi olarak “Yerli Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir” diyerek başlatmış olduğumuz “40 Köy 40 Tohum” projesi kapsamında geçtiğimiz yıllarda ücretsiz fide dağıtımı da gerçekleştirmiştik.

Kırşehir'de vatandaşlar camiye akın etti Kırşehir'de vatandaşlar camiye akın etti

​            Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan Karışık Domates, Karışık Biber, Lif Kabak, Balkabağı, Kişniş, Renkli Mısır, Mor Topan Patlıcan, Kılbiber, Ayhan ve Yamuta Patlıcan, Pembe Oturak Çanak Domates, Karışık Patlıcan, Sarı Karpuz, Tatlı Kılbiber, Karışık Etli Kalın Tatlı Biber, Şamama Kavunu, Çanakkale Oturak Domates, Beyaz Yumurta Patlıcan, Salatalık, Karışık Çeri Domates vb. sebzelerin yerli tohumlarından Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirerek organik tarımın gelişimine katkı sunduk.

          Biz, göreve geldiğimizden beri yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çeşitli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Amacımız, üreten bir Kırşehir’i hep birlikte inşa etmek.

Sosyal ve Üreten Belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşlarımızı yerli fidelerimiz ve tohumlarla buluşturmak istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı yerli tohum ve fide kullanarak tarımsal üretim yapmaya ve tarımsal üretimimizin gelişimine katkı sunmaya davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)