Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun başlattığı “40 Köy 40 Tohum Projesi" kapsamında elde edilen Ata tohumları Cuma günü vatandaşlara dağıtıldı.

Kırşehir Belediye Başkan Vekili Osman Uçar’ın da katılımı ile Belediye binası yanında gerçekleştirilen Ata tohumlarından 3 bini dileyen vatandaşlara verildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün, Kırşehir'in iklim ve toprak koşullarına uygun olan domates, biber, patlıcan, kabak, fasulye gibi sebzelerin yerli tohumlarına vatandaşların yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Geçtiğimiz yıl 'ata tohumu geçmişimizin zenginliğidir' diyerek başlattığımız 40 Köy 40 Tohum Projesi ile üreten bir Kırşehir'i hep birlikte inşa ediyoruz. İlk etapta domates, fasulye, Cemele Biberi, cin biberi, acı-tatlı biber, bal kabağı, renkli mısır, kabak, patlıcan tohumları dağıttık. Baharın da inşallah fide dağıtımı yapacak ve üreticilerimize bu konuda destek sunacağız" dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)

Türkiye’de geçen ay 151 bin 416 gayrimenkul satış işlemi gerçekleşti Türkiye’de geçen ay 151 bin 416 gayrimenkul satış işlemi gerçekleşti