Kırşehir Belediyesi Kurban bayramı öncesi aldığı tedbirler çerçevesinde şehir merkezinde başlattığı çevre temizliği başta olmak üzere birçok alandaki çalışmaları bayramda da aralıksız devam ediyor.

Bütün uyarılara rağmen bazı kişilerin bayramın birinci günü kurbanlarını keserken kurban atıklarını rastgele yerlere bırakarak çevreye kötü kokuların yayılmasına neden oldukları gözlemleniyor.

Belediye yetkilileri vatandaşların Kurban Bayramı süresince çevre temizliği için ek ekipler kurduklarını ve çöpleri sık sık aldıkları görülüyor.

Kötü kokuların yayılmasını önlemek için vatandaşları kurban atıklarını çöp bidonlarına bırakmayanı isteyen Belediye yetkilileri sinek ve sivrisineklere karşı ilaçlama yaptıklarını ifade ettiler.

Hijyen ve temizlik konusunda vatandaşların her türlü şikâyetlerini günün her saatinde 153 Alo Zabıta veya 214 1010 numaralı Halkın Masası şikâyet hattına bildirebilecekler.

Temizlikle ilgili şikâyetler için 214 10 10 veya 153, su arıza işleri için 185, inşaat kanalizasyon sorunları için 214 1010 yangın ve afetler için 110 İtfaiye, cenaze hizmetleri için 188 numaralı telefonlardan 24 saat hizmet verilecek.

AB'de yeni otomobil satışları haziranda arttı AB'de yeni otomobil satışları haziranda arttı

Kırşehir Belediyesi’nde 24 saat süreyle ekiplerin görev başında olacaklarını ve temizlik ve hijyen çalışmasında görev yapacakları öğrenildi.

Muhabir: AYHAN CEYLAN