Özbek hasta, Türkiye'de yapılan karaciğer nakliyle hayata tutundu Özbek hasta, Türkiye'de yapılan karaciğer nakliyle hayata tutundu

Kırşehir’in bir kısmının kullandığı Özbağ Kızılcaköy’deki bir kuyunun çökmesi sonucu şehrimizin bazı bölgelerinde su sıkıntısının yaşanmasına neden oldu.

Kayabaşı Mahallesi başta olmak üzere bazı bölgelerde bir gündür su verilememişti. "Kırşehir Çiğdem"e açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise bu kesintileri doğruladı ve kuyulardan birinde çökme meydana geldiğini söylemişti.

"Kırşehir’de su kuyuları çöktü, su kesintisi yaşandı" başlıklı haberimizin ardından Kırşehir Belediyesi bir basın açıklamasında bulundu. Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "Su kuyularımızda meydana gelen çökmelerden dolayı ve yeraltı su seviyesinin her yıl 25 metre daha derine inmesinden kaynaklı şehrimizin muhtelif yerlerinde su kesintisi yaşanmaktadır. DSİ'den devir alınacak yeni kuyularla birlikte şehrimizin su sıkıntısı sona erecektir. Aynı zamanda ana isale hattında meydana gelen arızalar sebebiyle ekiplerimiz mesai mefhumu olmadan saha çalışmalarına devam etmektedir. Ana hedefimiz; asbestli boruları devre dışı bırakmak ve halkımıza daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak. Kesinti sebebiyle yaşanılan olumsuzluklardan dolayı hemşehrilerimizin engin hoşgürüsü için teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker