Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 12 Mart 2023 Pazar günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde “Ulu Çınar Mehmet Akif Ersoy” adlı oyunu sahneleyecek.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıldönümü nedeniyle Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun hazırladığı “Ulu Çınar Mehmet Akif Ersoy adlı oyun, 12 Mart 2023 Pazar günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek.

İstiklal Marşı’nın her dizesinin, egemenliği eline alan ve kendi kaderini kendi tayin eden milletimizin sesinin ifadesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, esaret ve tutsaklığı kabul etmeyen halkımızın bin bir fedakârlıkla yazdığı destan İstiklal Marşı’mız ile vücut bulduğunun altını çizerek, İstiklal Marşı’nda vatanı işgal edilmiş halkımızın özgürlük ve bağımsızlık haykırışının olduğunu dile getirdi.

Başkan Ekicioğlu, 12 Mart 1921’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıldönümü nedeniyle, Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun hazırladığı ve ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyuna tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi davet etti. (HABER MERKEZİ)