Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 27 Şubat 2024 Salı günü saat 19.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde, Sait Sargın’ın yazıp yönettiği “Vasiyet” adlı oyunu sahneleyecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiklerinden bugüne ilimizin kültür sanat alanında gelişimi noktasında birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, yaşamın bir parçası ve aynası olan tiyatro oyunlarıyla da hemşehrilerimizi buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

MEDAŞ yöneticileri Vali  Buhara’ya çalışmaları anlattı MEDAŞ yöneticileri Vali Buhara’ya çalışmaları anlattı

“Tiyatro yaşamın bir parçasıdır ve hayatı değiştirir” diyen Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Yaşamın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak gerek yetişkinler için gerekse de çocuklarımız için hiç ara vermeden tiyatro oyunlarını sahnelemeye devam ediyoruz.Genel Sanat Yönetmenliğini Yavuz Tekin’in yaptığı Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından, 27 Şubat 2024 Salı günü saat 19.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde, Sait Sargın’ın yazıp yönettiği “Vasiyet” adlı oyunu sahnelenecek. Tüm hemşehrilerimizi ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyunumuzu izlemeye bekliyorum.” (HABER MERKEZİ)