Kırşehir Belediyesi, başlattığı kampanya kapsamında il içindeki depremzede vatandaşlarımıza yardımlarda bulunmaya devam ederken, deprem bölgesine de belirtilen ihtiyaçlar dahilinde araç göndermeye devam ediyor.

Cumartesi günü Diyarbakır’daki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere 1 Kamyon insani yardım malzemesi ve Hatay-Antakya’ya ise Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen 40 adet portatif lavabo gönderen Kırşehir Belediyesi, 19 Şubat 2023 Pazartesi günü de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğüne ait 1’er adet Arazöz ve Kombine Aracı 4 personeliyle birlikte Kahramanmaraş Pazarcık’a gönderdi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Sayın Bakanın hazzetmediği belediyeler olarak deprem bölgesinden gelen talepleri karşılamaya devam ediyoruz.” diyerek yaşanan bu deprem felaketini hep birlikte aşmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Milli Eğitim’in mutfak ekibi Hatay’da yemek ikramına devam ediyor Milli Eğitim’in mutfak ekibi Hatay’da yemek ikramına devam ediyor

Kırşehirli hemşehrilerimiz, depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yapacakları yardımları 09:00-17:00 saatleri arasında Kayabaşı Mahallesi’ndeki Kırşehir Halk Ekmek Fabrikası üstünde bulunan Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi’ne yapabiliyorlar.

AFAD Durum Belgesi olan depremzede vatandaşlarımız Kırşehir Belediyesi Halk Otobüslerinden de ücretsiz olarak faydalanabilirken; depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere odun kömür yardımları ise Eski Karayolları şantiyesinde toplanmaya devam ediyor. (HABER MERKEZİ)