Gazetemiz "Kırşehir Çiğdem"in gündeme getirdiği ucuz ekmek alıp hayvanlara verilmesi üzerine Kırşehir Belediyesi harekete geçti ve halk ekmeğin satış fiyatını 5 lira olarak belirledi.

Kırşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlara sunduğu ucuz ekmek, bazı art niyetli kişilerin fazla miktarda alarak hayvanlarına yiyecek olarak kullanması duyumları ve “Kırşehir Çiğdem”in gündeme getirmesi üzerine Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu talimat verdi, 2.75 liradan satılan ekmek 5 liraya yükseltildi.

Haberlerimizde yayınladığımız "Belediye’nin ucuz ekmeğini alıp, hayvanlarına yediriyorlar" başlıklı haberimizin ardından Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Maalesef Belediye olarak dar gelirli aileleri düşünerek uzun süredir zam yapmadan 2 lira 75 kuruştan satışa sunduğumuz Belediye Halk Ekmeği satış büfelerinde bazı kişilerin ihtiyaçtan fazla, hatta bol miktarda ekmek satın almaları üzerine geçtiğimiz ay her vatandaşa en fazla 6 ekmek satılması yönünde karar almıştık. Amacımız ihtiyaçtan fazla ekmek alarak hayvanlara yem olarak kullananlara fırsat vermemekti. Ama bu önlemimize rağmen maalesef bazı kişilerin hala bunu suiistimal etmeye devam ettiklerini tespit ettik. Biz de bu nedenle ilk etapta 2 lira 75 kuruştan sattığımız ekmeğin fiyatını ne yazık ki 5 liraya çıkarmak durumunda kalıyoruz. En kısa sürede Belediye Halk Büfelerinde satılan ekmek 5 lira olacak. Tabi yine her vatandaşa en fazla 6 ekmek uygulaması da devam edecek. Hala buna rağmen ihtiyaç sahibi vatandaşların ucuz ekmek yemelerine engel olmak isteyenler, ekmek bulamamasına neden olanlara karşı biz de Belediye olarak gerekli önlemlerimizi ve tedbirlerimizi alacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Çiçekçilerde düğün mesaisi başladı Çiçekçilerde düğün mesaisi başladı

Yapılan haberler ve tespit edilen doğruluğu sonrası Kırşehir Belediyesi harekete geçerek önlem amaçlı yaptığı uygulamaya göre halk ekmeği belediye fırınında ve büfelerinde 5 liradan satışına başlandı.

Aynı zamanda yine Kırşehir Belediyesi tarafından israfın önlenmesi açısından kişi başı verilen 6 ekmek verilmesi de aynı şekilde uygulanmaya devam ediliyor.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker