5 Haziran Dünya Çevre günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kırşehir Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü nedeniyle Cacabey Meydanı'nda bir program düzenlendi.

Dünya Çevre Günü kapsamında Cacabey Meydanı'nda farkındalık yaratmak için Kırşehir Belediyesi tarafından oluşturulan programa Belediye Başkan Vekili Sueda ŞahinKırşehir Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Köksal, Hamza Çam ve Adnan Çelik, Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte okul öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Gündüz Bakımevi öğrencilerinin yoğun katılımıyla düzenlenen programda 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar gerçekleştirildi ve okullardan katılan öğrencilere çevre bilinci hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Çevre günü dolayısıyla çevre bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla geri dönüşüm kutularına öğrenciler atık pil, atık kağıt ve atık ürünler attı.

Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Köksal tarafından programa katılan öğrencilere kalem, defter, pamuk şeker gibi hediyeler dağıtıldı.

Belediye otobüsleri bayram boyunca ücretsiz Belediye otobüsleri bayram boyunca ücretsiz

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ