Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için Kırşehir’de 2022 yılında açılışı yapılan Kırşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, Belediye Meclisi Başkan Vekili Mehtap Karaburçak Tuzcu yönetiminde bu yılki ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği başlıyor! Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği başlıyor!

Kırşehir Belediyesi Çocuk Meclisi 20 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 14.00’te Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde toplandı.

7 Temmuz 2022 Perşembe günü yapılan Kırşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısında, Kırşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin kurulmasının görüşülmesi ile Çocuk Meclisi Yönetmeliğinin görüşülmesinin onaylanmasının ardından, 7-14 yaş aralığındaki çocuklarımız aynı yıl 29 Ağustos’a kadar Çocuk Meclisi’ne katılmak için başvuruda bulunmuşlardı.

Kırşehir’de ikamet eden tüm çocuklara açık olan ve 7-14 yaş aralığındaki çocuklarımızın başvuruda bulundukları Çocuk Meclisi, 13 Ekim 2022 tarihinde Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ndeki Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek Çocuk Meclisi Yönetim Kurulu seçimini yapmışlardı.

Belediye Meclisi Başkan Vekili Mehtap Karaburçak Tuzcu yönetiminde bu yılki ilk toplantısını gerçekleştiren Kırşehir Belediyesi Çocuk Meclisi toplantısına katılan çocuklar, dilek ve temennilerini de ilettiler. (HABER MERKEZİ)