7 Temmuz 2022 Perşembe günü yapılan Kırşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısında, Kırşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin kurulmasının görüşülmesi ile Çocuk Meclisi Yönetmeliğinin görüşülmesinin onaylanmasının ardından, 7-14 yaş aralığındaki çocuklarımız 29 Ağustos’a kadar Çocuk Meclisi’ne katılmak için başvuruda bulunmuşlardı.

Bodrum Belediyesi'nden kiralık 5 yıldızlı otel Bodrum Belediyesi'nden kiralık 5 yıldızlı otel

Kırşehir’de ikamet eden tüm çocuklara açık olan ve 7-14 yaş aralığındaki 20 çocuğun başvuruda bulundukları Çocuk Meclisi, yarın saat 16.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ndeki Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek kendi yönetimlerini oluşturacaklar.

Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kırşehir Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, ayrım yapmaksızın bir arada bulunmaları ve demokrasiyi küçük yaşlarda içselleştirerek kendileriyle ilgili kararlarda da söz söylemeleri hepimiz için büyük önem arz ediyor. 13 Ekim 2022 Perşembe günü ilk toplantısını yaparak Çocuk Meclisi Yönetimini oluşturacak olan tüm çocuklarımızı kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şey var.” dedi. (HABER MERKEZİ)