Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 13-19 Kasım tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek “Kırşehir Belediyesi 1. Tiyatro Festivali” bugün başlıyor.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 13-19 Kasım tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan Kırşehir Belediyesi 1. Tiyatro Festivali ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Bilindiği üzere Kırşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizin kültür sanat hayatına da katkı sunmaya devam ediyoruz.Bizim kültürümüzde tiyatro; orta oyunu, gölge oyunu, köy seyirlik oyunları, meddahlık danslı ve şarkılı veya taklit şeklinde başlamıştır. Ülkemizde tiyatro ile ilgili ilk ulusal bildiriyi de yaşamını tiyatroya adamış ünlü tiyatro sanatçımız Muhsin Ertuğrul kaleme almıştır.Tiyatro yaşamın bir parçasıdır. Yaşamın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur.

“Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları da belli periyotlarla hazırladıkları oyunları hemşehrilerimizle buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl bir ilki daha hayata geçirerek 13-19 Kasım tarihleri arasında Kırşehir Belediyesi 1. Tiyatro Festival yapıyoruz. Tiyatro festivalimiz kapsamında Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile birlikte, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tiyatroları Kırşehirli hemşehrilerimize oyunlarını sergileyecekler.Tümhemşehrilerimizi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyunları izlemeye davet ediyorum.”

18 ve 19 Kasım’da sahnelenecek olan Çocuk Oyunları için ücretsiz davetiyeler Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nden temin edilebilecek.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI

1. Tiyatro Festivali

Gece Boyunca

Başkan Yılmaz, taziye mesajı yayınladı Başkan Yılmaz, taziye mesajı yayınladı

Ankara B. Şehir Belediyesi

13 Kasım Pazartesi

Saat: 19:30

Karma Karışık

Tekirdağ B. Şehir Belediyesi

14 Kasım Salı

Saat: 19:30

Rumuz Goncagül

Ordu B. Şehir Belediyesi

15 Kasım Çarşamba

Saat: 19:30

N’ayırN’olamaz

Kırşehir Belediyesi

16 Kasım Perşembe

Saat: 19:30

Siyah Beyaz Vesikalık

Kırşehir Belediyesi

17 Kasım Cuma

Saat: 19:30

Nina’nın Rüyası(Çocuk Oyunu)

Kırşehir Belediyesi

18 Kasım Cumartesi

Saat: 13:00

Kadın İstasyonu

Hatay B. Şehir Belediyesi

18 Kasım Cumartesi

Saat: 19:30

Rapunzel

Kırşehir Belediyesi

19 Kasım Pazar

Saat: 19:30. (HABER MERKEZİ)